Opera VPN już dostępna na Androida i to całkowicie za darmo!

W maju tego roku Opera udostępniła darmową aplikację VPN dla użytkowników sprzętów Apple. Po kilku miesiącach to samo spotkało posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem. Opera VPN właśnie trafiła do Sklepu Google Play i jest całkowicie darmowa.

VPN działa na różne sposoby. Przede wszystkim tworzy bezpieczny tunel, dzięki któremu korzystanie z internetu jest dużo bardziej bezpiecznie. Szczególnie zaleca się korzystanie z VPN-ów w trakcie używania publicznych sieci, np. na dworcach lub w kawiarniach. W ten sposób mamy pewność, że nikt nie przejmie naszych danych.

Ale nie można też zapomnieć o drugiej możliwości. VPN pozwala na ustawienie miejsca naszego położenia, które ma być wykrywane przez usługodawców. Dla przykład – będąc w Polsce możemy korzystać z niemieckiego, a nawet amerykańskiego Netflixa. Wiele osób wykorzystywało to do oglądania filmów i seriali, gdy Netflix nie był jeszcze dostępny w Polsce. Nadal to robią, aby obejść ograniczenia regionalne i korzystać z usług, których nie ma w naszym kraju. Opera VPN pozwala na wybranie jednej z pięciu lokalizacji – USA, Kanady, Niemiec, Singapuru oraz Holandii.

Opera VPN pozwala także na blokowanie reklam. Jest to o tyle zabawne, a wręcz ironiczne, że sama aplikacja wyświetla reklamy. Te – a jakżeby inaczej – nie są blokowane. Przyznacie, że brzmi to nieco zabawnie, prawda?

– Opera VPN na Androida wyróżnia się tym od innych aplikacji, że jest całkowicie darmowa, nie ma żadnych limitów danych, nie wymaga logowania, subskrypcji i ma zaawansowany mechanizm ochrony w przypadku połączenia WiFi – powiedział Chris Houston, szef oddziału Opera SurfEasy VPN.

Bardzo ciekawym dodatkiem jest możliwość sprawdzenia, jak bezpiecznie jest nasze aktualne połączenie WiFi. Po przeanalizowaniu aplikacja pokazuje potencjalne luki, jednocześnie informując, że korzystanie z VPN jest dużo bezpieczniejsze. Ale to chyba oczywiste w przypadku takich appek. Oczywiście korzystając z wszelkiego rodzaju VPN – także autorstwa Opery – musicie liczyć się z nieco mniejszą prędkością działania sieci. Ale to akurat całkowicie normalnie i uzasadnione. Na szczęście różnice nie powinny być drastyczne, więc nie ma czego się bać.

Opera VPN możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play lub Apple App Store:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o