Messenger wprowadza wiadomości, które znikają…

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Używany jest przez prawie miliard ludzi. Do tej pory nie należał jednak do najbezpieczniejszych. Ale to właśnie się skończyło. Facebook wprowadził tajne konwersacje.

Tajne konwersacje to takie połączenie szyfrowania end-to-end ze Snapchatem. Tak, Facebook po raz kolejny zdaje się kopiować funkcje mediów społecznościowego, którego nie udało mu się kupić. O co dokładnie chodzi? Z jednej strony tajne konwersacje to wiadomości szyfrowane, a więc niedostępne dla nikogo z zewnątrz (przynajmniej w teorii). Poza tym można ustawić czas, po jakim mają znikać wysyłane wiadomości. Może to być od 5 sekund do maksymalnie 1 dnia. Można przesyłać w ten sposób wiadomości tekstowe, zdjęcia oraz naklejki, ale nie da się GIF-ów i filmów.

Musicie jednak wiedzieć, że tajne konwersacje nie działają domyślnie. Dla każdej rozmowy trzeba je włączyć indywidualnie. W tym celu trzeba kliknąć w ikonę „i” w okręgu przy każdym czacie. Ważne jest także to, że włączenie funkcji na smartfonie sprawi, że rozmowa nie będzie dostępna na żadnym, innym urządzeniu – komputerze, laptopie, tablecie lub innym smartfonie.

Nowa funkcja Messengera ma jednak wiele wad. Przede wszystkim nie działa na czatach grupowych. Utajnić można tylko rozmowy 1 na 1. To spore i kompletnie dla mnie niezrozumiałe ograniczenie. Poza tym każdy uczestnik rozmowy musi mieć najnowszą wersję Messengera. Jeśli włączycie tajną konwersację z kimś, kto ma starego Messengera, to funkcja po prostu nie zadziała. Co więcej, nie zostaniecie o tym w żaden sposób poinformowani. Tak to niestety działa.

Tajne konwersacje to doskonały sposób na ukrycie rozmowy przed innymi osobami. Czat nie będzie dostępny na innych urządzeniach, a do tego każda wiadomość znika po określonym czasie. Kilku czytającym może się wydawać, że to przecież nic nowego, że „tajne konwersacje” są w Messengerze od dawna. I tak, i nie. Funkcja wcześniej pojawiła się u wybranych użytkowników. Teraz została udostępniona wszystkim.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

gdzie znajdę ukrytą konwersację ?