Znany serwis przestał działać. Vine stało się Vine Camera

Dzisiaj serwis Vine oficjalnie przestał istnieć. Tym samym aplikacja Vine zamieniła się w Vine Camera. Co to oznacza dla miłośników serwisu?

O tym, że Vine przestanie istnieć, było wiadomo już od dłuższego czasu. Ale dzisiaj zapowiedzi stały się faktem. Dość znany i przez wiele osób ceniony serwis już nie działa. Co prawda strona cały czas jest dostępna i można oglądać dotychczas opublikowane filmy, ale dodawanie nowych nie jest już możliwe.

Tym samym nie jest już potrzebna aplikacja, która pozwalała na publikowanie krótkich wideo. Właśnie dlatego oficjalna aplikacja Vine zmieniła się w Vine Camera. Co to oznacza w praktyce? Vine Camera to w dużej mierze aplikacja niemal identyczna, jak Vine. Ona także pozwala na nagrywanie krótkich, 6-sekundowych filmów. Co więcej, wyposażona jest w niemal te same narzędzia, dzięki którym wideo mogą być bardziej efektowne. Są to między innymi – łączenie różnych klipów, tzw. grid overlay czy też narzędzie ducha (ghost tool). Tylko gdzie publikować takie materiały?

Filmy z aplikacji Vine Camera można publikować na Twitterze. Tak samo, jak na Vine, będą one zapętlone. Można wręcz powiedzieć, że Twitter po prostu przejął funkcję swojego siostrzanego serwisu. Wiele osób może o tym nie wiedzieć, ale Vine należał właśnie do Twittera, więc wszystko pozostało w rodzinie.

Aplikację Vine Camera można już oficjalnie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play oraz App Store:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o