YouTube w tle na Androidzie – jak słuchać muzyki za darmo?

YouTube pełny jest teledysków. Wiele osób na komputerach traktuje go jako darmowy streaming muzyczny. Niestety, na telefonach z Androidem nie jest już tak łatwo. Muzykę da się słuchać, ale nie z zablokowanym ekranem. Na szczęście jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu.

Odtwarzanie YouTube’a w tle, nawet z zablokowanym ekranem smartfona, to dla wielu osób najtańszy, bo darmowy sposób na słuchanie muzyki. Oficjalna aplikacja na Androida nie ma takiej funkcji, ale są alternatywne sposoby na uzyskanie tego samego rezultatu.

Firefox

Najłatwiejszym sposobem na słuchanie YouTube’a w tle jest mobilna przeglądarka Firefox. Można ją zainstalować całkowicie za darmo ze Sklepu Google Play, więc nie narażamy się na niebezpieczeństwo. Po włączeniu aplikacji wystarczy wpisać adres YouTube’a. Warto się zalogować na swoje konto, jeśli chcemy mieć dostęp do polecanych filmów oraz playlist.

Po uruchomieniu danego teledysku możemy zminimalizować aplikację Firefoxa lub całkowicie zablokować ekran smartfona. Muzyka nadal będzie odtwarzana. Przeglądarka bez problemu radzi sobie z obsługą playlist, co jest ogromną zaletą. Jedyną wadą jest brak sterowania, np. z poziomu panelu sterowania. Jeśli chcemy przełączyć piosenkę, to za każdym razem musimy odblokować telefon lub tablet i przejść do Firefoxa. Ale to mała niedogodność, biorąc pod uwagę możliwość odtwarzania YouTube’a w tle.

Włączenie teledysku w Firefoxie może czasami przenosić do dedykowanej aplikacji YouTube’a, która nie działa w tle. w Takim przypadku w ustawieniach przeglądarki należy włączyć tryb stacjonarny strony. Serwis stanie się wtedy nieco mniej czytelny na małym ekranie smartfona lub tabletu, ale nie ma innego sposobu.

OGYouTube

Kolejny sposób to aplikacja o nazwie OGYouTube. Niestety, ma ona kilka wad. Przede wszystkim nie znajdziemy jej w Sklepie Play. Trzeba ją zainstalować ze źródła zewnętrznego, w tym przypadku oficjalnej strony www.ogmods.net. Może to budzić wątpliwości kilku osób i nie ma czemu się dziwić, jeśli ktoś dba o swoje bezpieczeństwo.

Sama instalacja aplikacji nie wystarczy. Wcześniej trzeba jeszcze pobrać i zainstalować microG for OGYT. Na tym problemy się nie kończą. Konieczne jest także odinstalowanie z urządzenia wszystkich aktualizacji oficjalnej aplikacji YouTube’a oraz jej całkowite wyłączenie. Tym samym dajemy sobie możliwość słuchania muzyki w tle, ale jednocześnie tracimy dostęp do samej appki. To duży minus.

Zalety OGYouTube, to obsługa playlist oraz możliwość sterowania utworami z poziomu paska powiadomień. W mojej opinii wady jednak przeważają nad plusami i polecam skorzystanie z Firefoxa.

YouTube Red

Sposobem na odtwarzanie YouTube’a w tle jest także subskrypcja YouTube Red. Tylko że nie jest to rozwiązanie dla Polaków, ponieważ cały czas nie jest dostępne w naszym kraju. Poza tym subskrypcja jest płatna, więc znika argument darmowego słuchania muzyki.

Podsumowanie

Na wielu stronach można znaleźć także takie aplikacje, jak Awesome Pop-up Video, AudioPocket lub Stream: Odtwarzacz YouTube. Jednak albo nie pozwalają one na słuchanie muzyki z zablokowanym ekranem, albo nie obsługują playlist i korzystanie z nich jest bardzo niewygodne. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu Firefox i nie ma sensu męczyć się z instalowaniem zewnętrznych narzędzi.

Pamiętajcie też, że słuchanie muzyki w ten sposób może znacząco uszczuplić pakiety danych. W końcu odtwarzamy nie samą muzykę, ale cały teledysk. A wideo zużywa dużo więcej danych niż samo audio. Dlatego oszczędność jest tak naprawdę fikcyjna i finalnie najtańszym sposobem cały czas będą Spotify, Deezer, Apple Music lub Tidal z wykupionym pakietem za 20 zł miesięcznie.

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Julia GłockafufugośćshikakaDamian Jaroszewski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Rakota
Gość
Piotr Rakota

Ile trzeba kombinować, buu Ja na WP10 instaluję tubecast ściągam i słucham oporowo co chce i kiedy chce bez bycia non stop online.

Damian Jaroszewski
Gość

Nie wiem czy WP10 jest dobrym przykładem na cokolwiek, co jest zrobione lepiej ;) Poza tym pliki trzeba najpierw pobrać. Tutaj nie trzeba.

Piotr Rakota
Gość
Piotr Rakota

Wcale nie trzeba ich pobierać, można słuchać online lecz to wymaga dobrego pakietu danych lub wi-fi a można go nie masować tylko pobrać by odtwarzać offline.
Fakt braki ma WP10, gry cud apki itd. Ale jeśli nie grasz a uzywasz podstawowo tel i nie jesteś uzależniony od google to da się żyć z WP10

Damian Jaroszewski
Gość

OK. Ale pobranie i zainstalowanie Firefoxa też nie nazwałbym „kombinowaniem” ;)

gość
Gość
gość

Firefox już nie działa :(

shikaka
Gość
shikaka

Sposób z Firefoxem na 7.0 nie działa.

fufu
Gość
fufu

No Pause Lock – blokowanie telefonu bez zatrzymywania Youtube

Julia Głocka
Gość
Julia Głocka

Można pobrać apke do blokowania ekranu, b. proste [dla androida]