Na Androidzie zadebiutował prawdopodobnie najlepszy klient Twittera

Zazwyczaj jest tak, że domyślna aplikacja do obsługi danego serwisu czy też usługi jest po prostu najlepsza i nie warto bawić się w zamienniki. Jednak wielu użytkowników przekonało się już, że ta zasada kompletnie nie tyczy się Twittera. W Sklepie Play i App Store dostępnych jest mnóstwo klientów „ćwierkacza”, które uchodzą za lepsze od standardowej appki. Jedną z takich aplikacji jest Falcon Pro 3, który właśnie zadebiutował w wersji na Androida.

Niestety problem z aplikacjami trzecimi do Twittera polega na tym, że mają one ograniczoną liczbę tokenów do wykorzystania. W praktyce oznacza to, że jeśli Twoja aplikacja osiągnie liczbę 100 tys. użytkowników to praktycznie w tym momencie kończy swój żywot, bo nikt inny już z niej nie skorzysta. Deweloperzy często prosili Twittera o zmianę podejścia, ale ćwierkacz pozostaje uparty i cały czas deweloperzy dostają jedynie 100 tys. tokenów.

Jedną z pierwszych ofiar takiego działania był właśnie Falcon. Jednak deweloper co jakiś czas wypuszcza kolejne wersje, jako zupełnie odrębne aplikacje. Tak właśnie stało się z Falcon Pro 3, który jest kolejnym wcieleniem tego klienta.

Falcon Pro 3 w pełni korzysta z Material Design. Mamy klasyczne animacje i przejścia oraz zmianę koloru belki. Aplikacja prezentuje się bardzo dobrze i powinna przypaść do gustu większości użytkowników. Jednak – na razie – nie ma możliwości zmiany skórki, więc jesteśmy skazani na czarne tło z białymi napisami. Nie każdemu będzie to odpowiadać, ale tak w tym momencie to wygląda.

Aplikacja obsługuje wszystkie funkcje, których moglibyśmy wymagać od klienta Twittera. Mamy obsługę wielu kont, powiadomienia push, kilka kolumn, a nawet skracanie linków. Co dziwne, Falcon Pro 3 nie został wyposażony w absolutnie żadne ustawienia. Appka działa po prostu tak, jak wymyślił to sobie deweloper i nie mamy możliwości dostosowania jej do własnych potrzeb. To spory minus, ale na szczęście aplikacja działa dobrze i trudno do czegokolwiek się przyczepić. Poza tym takie podejście może zniechęcić wielu użytkowników, dzięki czemu liczba tokenów nie zużyje się tak szybko.

Niestety, aplikacja Falcon Pro 3 do obsługi Twittera nie jest darmowa. Sama instalacja ze Sklepu Google Play nic nie kosztuje, ale dodanie własnego konta to jednorazowy koszt 3,99 dol., a każde kolejne konto kosztuje 1,99 dol. Na szczęście działa na wszystkich podłączonych urządzeniach, więc nie trzeba wykupywać kont kilka razy.

Generalnie Falcon Pro 3 to bardzo dobra aplikacja. Brakuje jej kilka elementów, ale mają one zostać dodane w kolejnych aktualizacjach, np. ustawienia czy też obsługa wiadomości bezpośrednich (tzw. DM). Na pewno Falcon Pro 3 jest lepszą appką od standardowej Twittera. Jeśli chcielibyście ją wypróbować, to za darmo możecie przejrzeć kilka zdefiniowanych list i tym samym przybliżyć sobie działanie aplikacji. Falcon Pro 3 możecie pobrać ze Sklepu Google Play klikając w poniższą grafikę:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o