Trouble with Robots – zaskakująco ciekawa gra

Trouble with Robots to gra, która zadebiutowała w Sklepie Google Play zaledwie kilka dni temu (w App Store była szybciej). Zainstalowałem ją na swoim smartfonie, ale długo nie mogłem się zabrać za to, aby w końcu ją włączyć. W końcu mi się udało i tak sobie gram od kilku dni. I muszę przyznać, że chociaż się nie zapowiadało, to Trouble with Robot to zaskakująco ciekawa gra, która najprawdopodobniej zagości na moim telefonie na nieco dłużej.

Fabuła gry nie jest specjalnie rozbudowana. Ot po prostu niedaleko średniowiecznej wioski ląduje statek z kosmicznymi robotami, którzy zaczynają naprzykrzać się mieszkańcom. Wiem, że nie brzmi to zbyt górnolotnie i mnie też początkowo nieco to odrzuciło, ale gdy zagłębiłem się w grę, to okazała się naprawdę przyjemna.

trouble-with-robots-android (1)

Generalnie Trouble with Robots to dość oryginalna gra. Naszym zadaniem jest odpowiednie zarządzanie dostępnymi aktywami – tak chyba należałoby to nazwać. W praktyce przed każdym poziomem wybieramy sobie 5 kart, np. centaur, elficcy łucznicy, wieśniacy, ognista kula itp. I naszym zadaniem jest pokonać kolejne fale nadchodzących robotów. Co każdą falę otrzymujemy 3 losowe karty z 5 wybranych przed rozpoczęciem poziomu i to od nas zależy, kiedy wyślemy poszczególne postacie do walki (właśnie klikając w określone karty). Każda kolejna fala jest trudniejsza do pokonania no i roboty też stają się mocniejsze. Na szczęście my także dość szybko odkrywamy kolejne karty, które możemy dodać do swojej kolekcji.

Dostępne są różne karty – od konkretnych postaci, np. wieśniaków, łuczników, trolli itp. poprzez ataki, jak chociażby ognista kula lub atak piorunami i na ulepszeniach kończąc, do których można zaliczyć np. leczenie lub szamanów. Możliwości jest naprawdę wiele i z każdym kolejnym poziomem przybywa ich coraz więcej. My ciągle mamy ograniczoną liczbę kart do wybrania przez każdym starciem, więc trzeba solidnie się zastanowić, co może nam się przydać najbardziej.

Jak widzicie gra jest bardzo prosta w swoich założeniach, ale mi się podoba. Ma w sobie coś, co przyciąga i chce się obronić kolejnych wieśniaków przed robotami, a także odblokować kolejne karty. Momentami na planszy robi się naprawdę niezły tłok i znajduje się na niej nawet po 100 postaci, które toczą ze sobą bój. Można powiedzieć, że to bitwy z prawdziwego zdarzenia.

trouble-with-robots-android (4)

Przy tym wszystkim gra prezentuje się bardzo dobrze. Grafika jest w stylu retro, ale same karty mają świetne rysunki. Cała oprawa nie odpycha, a wręcz przyciąga. Ja akurat lubię stary styl i mam wrażenie, że kiedyś gry miały duszę, a teraz to tylko maszynki do zarabiania pieniędzy. Trouble with Robots nie jest rewelacyjną grą, ale wystarczy, że jest dobrą z własnym stylem i właśnie tą duszą.

Trouble with Robots możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play (Android) lub Apple App Store (iOS):

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o