Znamy datę premiery Fortnite na Androidzie

Ostatnie miesiące należą do gier z gatunku Battle Royale. Najpierw hitem było PlayerUnknown’s Battlegrounds, ale z czasem palmę pierwszeństwa przejął Fortnite. O ile w PUBG-a można grać na urządzeniach mobilnych, tak produkcja Epic Games cały czas czeka na swoją premierą na urządzeniach z Androidem. Na szczęście już wiemy, kiedy ta nastąpi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds jest dostępne zarówno na Androidzie, jak i urządzeniach Apple. Tego samego nie można powiedzieć o Fortnite. Najpopularniejsza w tym momencie gra Battle Royale w marcu zagościła na systemie iOS, ale wciąż nie ma jej w Sklepie Play. Gracze powoli stają się niecierpliwi i wcale nie ma co się im dziwić. Ale mamy dobre informacje. Znamy już przybliżoną datę premiery.

Fortnite zadebiutuje na Androidzie tego lata. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale przynajmniej wiemy, że do premiery dzieli nas kilka miesięcy, a być może nawet tylko kilka tygodni. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat produkcji, ale najprawdopodobniej będzie on prezentować się tak samo, jak na urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem.

Skąd tak późna premiera w porównaniu z systemem iOS? Android jest systemem dużo bardziej wymagającym. Na rynku są setki, a nawet tysiące różnych urządzeń, przez co optymalizacja gry jest dużo bardziej wymagająca. Twórcy muszą tak przygotować produkcję, aby działała zarówno na topowych, jak i nieco słabszych sprzętach. W przypadku sprzętów Apple problem ten praktycznie nie występuje. Grę trzeba zoptymalizować pod kilka konkretnych smartfonów i tabletów. Z drugiej strony Android rekompensuje te trudności za sprawą dużo większej bazy użytkowników.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o