Najciekawsze gry mobilne tygodnia (10-16 października 2016) – w to warto zagrać!

Każdego dnia w Sklepie Play i App Store pojawia się mnóstwo nowych aplikacji i gier. Szkoda byłoby je przeoczyć. Właśnie dlatego co tydzień staram się prezentować najciekawsze z nich. Dzisiaj przyszła kolej na gry.

FIFA Mobile

Cena: za darmo

FIFA to najpopularniejsza serie gier sportowych na świecie. Każda kolejna odsłona kupowana jest przez miliony graczy. Od kilku lat EA Sports wydaje także mobilną wersję swojej piłki kopanej. Co ciekawe, tym razem nie jest to zupełnie nowa gra. Elektronicy przygotowali ogromną aktualizację, która znacząco zmienia FIFĘ Mobile wydaną już rok temu. Chociaż tytuł się nie zmienił, to gra jest znacząco inna. Gracze mogą uczestniczyć w 30 różnych ligach oraz sterować 650 drużynami z około 17 tys. piłkarzy. Wszystkie zespoły są w pełni licencjonowane. Jeśli szukacie poważnej piłki nożnej na urządzenia mobilne, to nie na lepsze propozycji niż FIFA Mobile. Gra jest dostępna na Androida, iOS oraz Windowsa.

FIFA Mobile w Sklepie Google Play

FIFA Mobile w Apple App Store

FIFA Mobile w Microsoft Store

Plants vs Zombies Heroes

Cena: za darmo

Plants vs Zombies to jedna z najpopularniejszych marek gier, która wywodzi się z rynku mobilnego. Początkowo był to tytuł z gatunku tower defense, w którym rośliny toczyły walkę z zombie. Z czasem seria rozrosła się między innymi o strzelanki wydawane na konsole i komputery. Teraz Plants vs Zombies chce podbić kolejny, bardzo popularny gatunek – karcianki. Plants vs Zombies Heroes to typowa karcianka, tylko że z zombie i roślinami w roli głównej. Główna oś gry kręci się wokół potyczek online. Gra wymaga sprytu i strategicznego myślenia.

Plants vs Zombies Heroes w Sklepie Google Play

Plants vs Zombies Heroes w Apple App Store

Mafia III: Rywale

Cena: za darmo

Mafia III: Rywale nie jest strzelanką lub przygodówką, jak mogłoby się wydawać. To dość prosta gra, w której celem jest przejmowanie kolejnych dzielnic miasta. Aby to zrobić musimy toczyć walki turowe z przygotowanymi przeciwnikami. Do tego potrzebny jest nam nasz własny gang, składający się maksymalnie z 6 członków. Możemy ich wyposażać w broń lub dodatkowe przedmioty, które poprawiają statystyki. Możemy też ulepszać poszczególne przedmioty lub otwierać nie do końca legalne biznesy. Gra jest bardzo prosta i szybko wciąga.

Mafia III Rywale w Sklepie Google Play

Mafia III Rywale w Apple App Store

Flappy Golf 2

Cena: za darmo

Pamiętacie jeszcze Flappy Bird? Popularna gra doczekała się wielu klonów, ale żaden już nie powtórzył sukcesu wersji pierwotnej. Okazję na to ma Flappy Golf 2, które wykorzystuje mechanizm znany z Flappy Bird, ale robi to na swój własny sposób. W grze nie sterujemy bowiem ptakiem, a piłką golfową. Naszym celem jest umieszczenie jej w dołku i to jak najmniejszą liczbą ruchów, czyli „tapnięć” w ekran. Ogromną zaletą gry jest tryb multiplayer – zarówno online, jak i lokalny. Rywalizacja ze znajomymi lub ludźmi z całego świata daje mnóstwo frajdy.

Flappy Golf 2 w Sklepie Google Play

Flappy Golf 2 w Apple App Store

Mushroom Wars 2

Cena: za darmo

Mushroom Wars 2 to strategia czasu rzeczywistego, w której kierujemy wojskami… grzybów. Tak, grzybów. Do wyboru mamy kilka frakcji, które mają innych bohaterów. Gra jest niezwykle przyjemna dla oka. Może wydawać się nieco dziecinna, ale to strategii a z krwi i kości. Jeśli komuś nie przeszkadza nieco bajkowy i kolorowy styl, to na pewno będzie się dobrze bawić przy tym tytule. Gra jest darmowa, ale dostępne są mikropłatności.

Mushroom Wars 2 w Apple App Store

Crooked Path: Infinity Run

Cena: za darmo

Crooked Path: Infinity Run to jedna z tych gier, w których można się zatracić. Chociaż mechanizm jest niezwykle prosty, tak samo, jak grafika, to tytuł zachwyca. A gra jest bardzo prosta. Chodzi tylko o to, aby nie spaść i tym samym dobiec jak najdalej. Tylko nie jest to typowy endless runner. W Crooked Path: Infinity Run nie widzimy całej trasy. Ta pojawia się chwile przed dobiegnięciem naszej postaci to krawędzi ścieżki. Gra wymaga szybkich reakcji. Oczywiście im dalej dojdziemy, tym trudniej zaczyna się robić.

Crooked Path: Infinity Run w Sklepie Google Play

Crooked Path: Infinity Run w Apple App Store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o