Okrągła rocznica Androida. Ile ma już lat?

Wczoraj minęło dokładnie 5 lat od premiery pierwszego smartfona z systemem Android, czyli HTC G1. Po 60 miesiącach zielony robot odniósł większy sukces niż ktokolwiek mógłby podejrzewać.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale Android nie był wynalazkiem firmy Google. System był tworzony przez Android Inc., która to szybko została zakupiona przez internetowego giganta. Jednak co jeszcze ciekawsze – OS nie powstawał z myślą o smartfonach i tabletach. Początkowo Android miał być używany w… aparatach fotograficznych.

A jak to wygląda dzisiaj? Android to już nie tylko smartfony i tablety, ale także nawigacje samochodowe, przystawki do telewizorów, a wreszcie także i aparaty fotograficzne. Zielony robot jest absolutnym liderem rynku mobilnego, z udziałem na poziomie ponad 70 procent. Przez te pięć lat aktywowano ponad miliard sprzętów z tym systemem operacyjnym, a każdego roku liczba ta rośnie i to coraz szybciej.

Jaka przyszłość czeka Androida? Najbliższe tygodnie to debiut wersji 4.4 KitKat. Następny w kolejce będzie najprawdopodobniej Android 5.0 Key Lime Pie. A co dalej? To wielka tajemnica, znana pewnie przez garstkę ludzi z Google.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o