Na CyanogenMod nie pojawią się aplikacje Microsoftu

CyanogenMod

Wczorajsze ogłoszenie na temat współpracy firm Cyanogen i Microsoft wywołało niemałe poruszenie wśród miłośników najpopularniejszej modyfikacji Androida. Wszyscy byli przekonani, że oznacza to, iż OneDrive czy też Office będą domyślnie preinstalowane w CyanogenMod. Okazuje się jednak, że wcale tak nie będzie. Jak to możliwe?

Otóż CyanogenMod i Cyanogen OS to dwie osobne inicjatywy. Ale po kolei. CyanogenMod to najpopularniejsza modyfikacja Androida, która w dużej mierze jest tworzona przez samych użytkowników. Na oficjalnym blogu CyanogenMod możemy przeczytać, że oprogramowanie zawsze pozostawało neutralne w kwestii wyboru dostawcy usług i tak nadal będzie. Jeśli ktoś chce korzystać z aplikacji Google, to będzie mógł to robić, ale jeśli woli np. Amazona, to również będzie to możliwe. Każdy wybierze to, co mu najbardziej odpowiada.

Dlatego też aplikacje Microsoftu nie będą wbudowane lub preinstalowane na CyanogenMod. Co innego w przypadku Cyanogen OS. Tutaj OneDrive, Bing, Office i wiele innych appek już zobaczymy. Ale czym jest Cyanogen OS? To właśnie twórcy tego systemu chcą walczyć z Google i stworzyć system niezależny od internetowego giganta. To jednocześnie firma, która oferuje swoje oprogramowanie innym firmom, a także tworzy własne aplikacje, jak np. Boxer (do maila) lub Baton (do synchronizacji). Na OnePlus One był właśnie zainstalowany Cyanogen OS, a nie CyanogenMod.

To dobre informacje dla wszystkich miłośników tej najpopularniejszej modyfikacji. Ulubione oprogramowanie nadal pozostanie niezależnie i nie znajdziemy na nim żadnych preinstalowanych aplikacji, których nie chcielibyśmy tam widzieć. Jednak wciąż aktualny pozostaje mój wczorajszy felieton. Twórcy Cyanogen OS wykazali się ogromną hipokryzją.

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BuKoXDamian JaroszewskiRafał Kurczyński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał Kurczyński
Gość

To naprawdę wiele tłumaczy :)

Damian Jaroszewski
Gość

Ale nie zmienia to faktu, iż Cyanogen OS wykazał się ogromną hipokryzją, hejtując Google za bycie wielką korporacją i jednocześnie idąc do łóżka z Microsoftem

BuKoX
Gość
BuKoX

Wiesz tam gdzie jest kasa kończą się konwenanse :)

Rafał Kurczyński
Gość

Tylko w pewnym sensie. To było nieuniknione, a konkurencyjność dla Google jest ważnym krokiem i symbolem CM. Moim zdaniem powinni sięgać po autorskie usługi, ale to już ich wybór.