Gdyby nie pierwszy iPhone, Android nie obsługiwałby ekranów dotykowych

najpopularniejsze aplikacje na androida

Serwis re/code dotarł do dokumentacji technicznej systemu Android z 2006 roku. Okazuje się, że zielony robot miał wyglądać nieco inaczej, ale pierwszy iPhone od Apple mocno zmienił podejście deweloperów.

W dokumentach można znaleźć sporo ciekawostek na temat pierwszej wersji systemu Android. Przede wszystkim system od Google nie miał wtedy obsługiwać ekranów dotykowych. Zamiast tego przewidziano tradycyjne przyciski, dzięki którym użytkownicy poruszaliby się po systemie. Jednocześnie zaznaczono, że w oprogramowaniu nie ma niczego, co w przyszłości wykluczyłoby obsługiwanie ekranów dotykowy. To dość szybko okazało się trafną decyzją, bo premiera pierwszego telefonu z nadgryzionym jabłkiem w logo niejako wymusiła na programistach wprowadzenie nowego interfejsu. To kolejne potwierdzenie tego, że konkurencja jest dobra przede wszystkim dla nas – użytkowników.

Co jeszcze ciekawego można znaleźć w dokumentach? Chociażby to, że Android na początku był oparty na Linuksie 2.6 i miał korzystać z systemu plików FAT32. Na szczęście z tego drugiego pomysłu się wycofano, bo Microsoft z czasem wprowadził z tego tytułu opłaty. Tym samym wszystkie smartfony z Androidem, gdyby korzystały z FAT32, byłyby pewnie nieco droższe.

Pełną dokumentację w języku angielskim znajdziecie poniżej. Już wtedy Google przewidziało aplikacje firm trzecich i widżety, więc elementy znane nam dzisiaj doskonale.

Android Project
Software Functional Requirements v 0.91 2006

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o