Skype na Androida jak na desktopy – rozmawiaj i rób inne rzeczy jednocześnie

Microsoft zaktualizował Skype’a w wersji na Androida. I tym razem nie są to tylko poprawki stabilności samej aplikacji oraz szybkości działania, a dość duża zmiana, która wprowadza dość ważną funkcję do aplikacji mobilnej. Od teraz jeszcze bardziej będzie ona przypominać wersję na desktopy, głównie dzięki tzw. opcji picture-in-picture.

Skype na Androida (i nie tylko) miał to do siebie, że korzystają z niego i prowadząc na przykład wideorozmowę, trudno było robić inne rzeczy w tym samym czasie. Powód tego był bardzo prosty – znikał nam obraz naszego rozmówcy. Jakoś niespecjalnie mi to przeszkadzało, w końcu to wersja mobilna aplikacji i z racji tego musi mieć pewne ograniczenia. Jednak Microsoft dzisiaj zaskoczył i wprowadził tzw. picture-in-picture, czyli funkcję znaną z desktopowej wersji swojego komunikatora.

Picture-in-picture to nic innego, jak możliwość jednoczesnego prowadzenia wideorozmowy i robienia innych rzeczy czy to na smartfonie, czy też na tablecie z Androidem (na tabletach ta funkcja jest dostępna już od roku). Gdy przejdziemy do innej aplikacji, to Skype wyświetli nam małe okno z widokiem naszego rozmówcy, coś na wzór główek w Messengerze od Facebooka. Tak samo działa wersja na komputery, która również wyświetla miniaturkę obrazu, gdy Skype nie jest na pierwszym planie. Co ważne, okno można dowolnie przesuwać (jak chatheads Facebooka), aby nie przeszkadzało w korzystaniu z pozostałych funkcji Androida i innych aplikacji.

skype-android-picture-in-picture

To jednak nie wszystkie nowości. Mobilny Skype pozwala teraz na bezproblemowe przesyłanie zdjęć między użytkownikami Androida, iOS-a i innych klientów (wcześniej był z tym problem). Poza tym aplikacja ma się szybciej uruchamiać, gdy zostanie otwarta z poziomu powiadomień.

To niby drobiazg, ale jakże przydatny. Mam oczywiście na myśli funkcję picture-in-picture. Wyobraźmy sobie, że rozmawiamy z kimś na Skypie i nagle musimy sprawdzić maila. No do tej pory średnio to działało. Teraz możemy np. przeczytać wiadomość, jednocześnie cały czas dyskutując z naszym rozmówcą.

Microsoft po raz kolejny w ostatnim czasie potwierdza, że to zupełnie inna firma – nowoczesna i znająca potrzeby swoich klientów. To właśnie takie drobiazgi decydują o zaufaniu i dobrej opinii wśród klientów. Microsofcie, robisz to dobrze!

Skype na Androida możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o