Po co mi gry na Viberze? Twórcy aplikacji mocno się pogubili

Gdy przeczytałem tę informację, to od razu pomyślałem o Naszej-Klasie i Gadu-Gadu. Oba twory były kiedyś niezwykle popularne, ale nie miały większego pomysłu na dalszy rozwój i z czasem popadły w zapomnienie. Tak sam los przewiduję komunikatorowi Viber. Bo nie potrafię znaleźć logicznego uzasadnienia dla tego, aby w aplikacji tego typu wprowadzać… gry. A właśnie to zrobili twórcy Vibera w 5 krajach świata i mają zamiar stopniowo wprowadzać w kolejnych państwach.

Rynek komunikatorów nie jest łatwy. Wiem o tym. Na rynku jest ogromna konkurencja z WhatsApp, Messengerem Facebooka, czy też Skypem na czele. Rozumiem, że mniejsi gracze próbują znaleźć sposób na zaciekawienie użytkowników swoimi aplikacjami i programami. Wiem też, że w przypadku komunikatorów nie da się wymyślić zbyt wiele, bo to dość ograniczone appki, które mają służyć przede wszystkim do prowadzenia rozmów. Ale po jaką cholerę w Viberze gry? Tego już nie jestem w stanie zrozumieć.

Na razie mają być dostępne trzy gry – Viber Candy Mania by Storm8, Viber Pop by Storm8 oraz Wild Luck Casino by Playtika. Ważne jest też to, że na razie będą one dostępne tylko w 5 krajach – na Ukrainie, Białorusi, w Malezji, Izraelu oraz Singapurze. Jednak – niestety – projekt ma z czasem zostać wprowadzony w innych państwach, aż finalnie będzie dostępny dla wszystkich użytkowników komunikatora. To ma nastąpić już w styczniu 2015 roku.

Żeby być sprawiedliwym – funkcje Viber Games brzmią całkiem przyzwoicie. Każdy użytkownik będzie mógł wysyłać swoim znajomym prezenty, zapraszać do gry, rywalizować o osiągnięcie jak najlepszego wyniku, poinformować znajomego gdy pobijemy jego rekord, a nawet sprawdzić w co akurat gra ktoś z naszej listy na Viberze. Tylko nie zmienia to faktu, że to samo praktycznie mamy przez Gry Google Play, a na dodatek Viber to komunikator, a nie platforma z grami.

Wymagam od tego typu appki, żeby pozwalała mi się komunikować ze znajomymi, była szybka, niezawodna i nie przeszkadzała. Obawiam się, że wprowadzenie gier może zacząć przeszkadzać. Zresztą od gier mam Sklep Google Play. Ktoś wyraźnie się pogubił i nie ma pomysłu na dalszy rozwój. A to najlepsza okazja do tego, aby upaść na samo dno, jak NK i GG.

Gry Viber mają być dostępne na Androidzie oraz iOS…

źródło: Business Wire

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o