Stworzył aplikację, nazwał ją swoim imieniem, wszyscy ją pobierają… ale nie zgadniesz, do czego służy

– Cześć, nazywam się Ethan i napisałem aplikację o nazwie Ethan – takimi słowami reklamuje swoje dzieło… Ethan Gliechtenstein. Niepozorna appka – o zaskakujących funkcjach – zyskuje na coraz większej popularności. A ja łapię się za głowę, bo świat chyba zwariował.

Aplikacja Ethan służy do… komunikowania się z Ethanem. Tak! Każdy, kto pobierze appkę, może porozmawiać sobie z jej twórcą i z nikim innym. Szalone? Pewnie, że tak, ale aplikacja na stronie Product Hunt cieszy się sporym powodzeniem, co ma odzwierciedlenie w ponad 200 głosach na plus oraz liczbie pobrań.

Sam jej twórca wytłumaczył na stronie Product Hunt, dlaczego stworzył właśnie taką, a nie inną aplikację:

– Chciałem stworzyć aplikację, dzięki której moi znajomi będą mogli łatwo i szybko do mnie napisać, po prostu otwierając program. Już od jakiegoś czasu nie korzystam z Facebooka, więc to jeden z niewielu sposób, żeby się ze mną skontaktować. Poza tym mam kontrolę nad wszystkimi danymi, więc z łatwością mogę zablokować irytujące mnie osoby – tłumaczy Ethan.

2-aplikacja-ethan

Jednak aplikacja, która początkowo miała być tylko dla znajomych, z czasem poszerzyła swój zasięg i trafiła na telefony osób, które nie tylko Ethana nie znają, ale pewnie nawet nigdy nie widziały go na oczy. Jednak to nie zniechęciło dewelopera, który postanowił odpowiadać nieznajomym, często oferując im rady na różne tematy.

– Czasami daję porady miłosne, czasami rozmawiam z ludźmi o pierdołach, kiedy się nudzą, a innym razem rekomendują muzykę, czy też wybieram, w których ciuchach wyglądają lepiej – mówi Gliechtenstein.

Oczywiście prosty pomysł, który początkowo miał służyć tylko do prywatnych celów, szybko przerodził się w sposób na biznes. Ethan już zbiera wnioski o własne, prywatne aplikacje. I tak np. Jonathan, Michał, Eustachy, czy ktokolwiek inny może mieć appkę, która będzie służyć tylko i wyłącznie do kontaktowania się z nim. Osobiście nie dostrzegam większego sensu w czymś takim, ale pewnie są osoby, dla których może się to okazać przydatne.

Aplikację Ethan możecie pobrać za darmo z App Store.

źródło: BusinessInsider

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiPrzemek Kosior Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek Kosior
Gość

Gość musi być wirtuozem multitaskingu. :P

Damian Jaroszewski
Gość

To prawda :)