Huawei P20 Lite tańsza alternatywa dla iPhone X?

Smartfon Huawei P20 miał swoją premierę całkiem niedawno. Od razu po zaprezentowaniu urządzenia pierwszym skojarzeniem wielu osób było jego uderzające podobieństwo do najdroższego smartfona w historii – iPhone’a X. Wszystko to przez charakterystyczne wcięcie w górze ekranu, które – podobnie jak jubileuszowy iPhone – ma także najnowszy smartfon Huawei. Czy jednak ze względu na to podobieństwo możemy uznać, że smartfon Huawei P20 Lite jest tańszą alternatywą do iPhone X? Sprawdźmy to!

Smartfon Huawei P20 niejedno ma imię

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że smartfon Huawei P20 Lite to nie jedyny smartfon w ofercie tej chińskiej marki, który z wyglądu łudząco przypomina iPhone X. Smartfonów Huawei P20 jest bowiem… trzy.

Pierwszy z nich to model podstawowy noszący po prostu nazwę Huawei P20. Drugi, smartfon Huawei P20 Pro to urządzenie o dużo lepszych parametrach, które w zamyśle swoich twórców ma idealnie odpowiadać na potrzeby użytkowników profesjonalnych. Ostatni z nich to natomiast omawiany model Lite, czyli nieco okrojona wersja skierowana do najmniej wymagających użytkowników, którzy chcą mieć dobrej jakości smartfon do podstawowych zadań i przy okazji kupić go także w bardzo przystępnej cenie.

Czy smartfon Huawei P20 Lite może konkurować z iPhone X?

Już sama idea przyświecająca powstaniu modelu Huawei P20 Lite raczej nie pozwala nam więc stwierdzić, że może on stanowić alternatywę do iPhone X. Ten drugi jest bowiem smartfonem nie tylko z najwyższej półki cenowej, ale przede wszystkim flagowcem z prawdziwego zdarzenia. Oferuje zdecydowanie lepszą wydajność oraz parametry pracy niż smartfon Huawei P20 Lite, który z założenia ma być przecież niedrogim oraz podstawowym smartfonem dla mało wymagających użytkowników.

Zaletą, którą iPhone X zdecydowanie góruje nad Huawei P20 Lite, jest także sam system operacyjny. iOS to bowiem system stworzony wyłącznie na potrzeby iPhone’ów, jest więc idealnie dopasowany do ich specyfikacji technicznej i to jemu smartfony z Cupertino zawdzięczają swoją już niemal legendarną wydajność oraz kulturę pracy.

Smartfon Huawei P20 Lite pracuje z kolei w oparciu o Androida, system operacyjny, który znajdziemy w większości smartfonów dostępnych w sprzedaży. Stąd też Huawei P20 Lite nie może raczej konkurować z iPhone X. Może to jednak zrobić inny tegoroczny model także znajdujący się w ofercie chińskiej marki, a mianowicie smartfon Huawei P20 Pro.

Smartfon Huawei P20 Pro – wydajność oraz wygląd na iPhone’owym poziomie

Smartfon Huawei P20 Pro to najwydajniejszy oraz najlepiej wyposażony spośród tegorocznych smartfonów Huawei. Ma szybki, ośmiordzeniowy procesor Kirin 970, 6 GB pamięci RAM oraz świetnej jakości aparaty fotograficzne (40 Mpix!). Wyposażony został w duży ekran panoramiczny o przekątnej 6,1 cala. Jego zaletą jest także 128 GB pamięci wewnętrznej na dane.

Spoglądając na smartfon Huawei P20 Pro, jego charakterystyczny bezramkowy design oraz wcięcie u góry ekranu na sensory do złudzenia przypominają wygląd iPhone X. Duża wydajność, świetne podzespoły oraz wysoka kultura pracy sprawiają, że model ten może więc z powodzeniem konkurować z iPhone X.

Oprócz uderzającego podobieństwa pod względem designu smartfon Huawei P20 Pro ma jednak jeszcze jedną istotną zaletę, którą zdecydowanie góruje nad iPhone X. Jest nią oczywiście cena. Ten smartfon Huawei w Neonet.pl kupimy bowiem w cenie ok. 3500 zł, która w porównaniu z 4700 zł za wersję iPhone X z zaledwie 64 GB pamięci wewnętrznej robi ogromną różnicę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o