Iga Swatik pokonuje Naomi Osaka 6:4 6:0 i wygrywa Miami w finale Miami Open | wiadomości tenisowe

Iga Swatik pokonuje Naomi Osaka 6:4 6:0 i wygrywa Miami w finale Miami Open |  wiadomości tenisowe

Drugi rozstawiony w Polsce Ija Świątek zajmie w przyszłym tygodniu pierwsze miejsce na świecie i wygra turniej bez utraty seta w Miami. Wygrała teraz 17 kolejnych meczów, wracając do mistrzostwa na Qatar Open w lutym

Ostatnia aktualizacja: 22.04.22 20:17

Iga Swatik wygrała Miami Open pokonując Naomi Osaka 6:4, 6:0

Polka Iga Świątek utrzymała znakomitą passę, wygrywając 6:4, 6:0 z Japonką Naomi Osaką w sobotnim finale Miami Open.

Polskie drugie rozstawienie, które w przyszłym tygodniu przejmie pierwsze miejsce na świecie, nie straciło seta w Miami, a teraz wygrało 17 meczów z rzędu, wracając do tytułu turniejowego podczas lutowego Qatar Open.

Dzięki tej wygranej 20-letni Świątek stał się dopiero czwartą kobietą, która wygrała mistrzostwa Indian Wells i Miami, co jest znane jako „Sunshine Double”, biorąc pod uwagę miejsca mistrzostw w Kalifornii i na Florydzie.

Obaj gracze nie marnowali czasu na walkę, ponieważ mecz rozpoczął się siedmioma meczami otwarcia, gdy czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Osaka uratował dwa punkty przełamania i strzelił cztery asy.

Mecz trwał do momentu, gdy Świątek rozgromił Osakę znakomitym bekhendem z kortu, aby objąć prowadzenie 3-2, a następnie zakończył pierwszego seta bez przerwy, mimo że serwował mniej niż 40 procent.

Była mistrzyni French Open awansowała na drugie miejsce, trzykrotnie przebijając Osakę, prowadząc 5:0 i nigdy nie oglądała się za siebie, gdy 79-minutowy mecz zakończył się zdobyciem pierwszego punktu w turnieju, kiedy Osaka posłała długi forhend.

Świątek jest pierwszą kobietą, która ukończyła „Sunshine Double” od czasów Victorii Azarenki w 2016 roku. Kim Clijsters (2005) i Steffi Graf (1994, 1996) to kolejne kobiety, które osiągnęły ten wyczyn.

Miedwiediew może przegapić French Open po operacji

Światowy numer 2 Daniil Miedwiediew ma wątpliwości na French Open po ujawnieniu, że zostanie poddany operacji przepukliny.

26-letni Rosjanin, który w zeszłym tygodniu stracił szansę powrotu na szczyt rankingu po ćwierćfinałowej porażce z Hubertem Hurkaczem na Miami Open, może odpaść przez dwa miesiące. French Open rozpocznie się 22 maja.

Daniil Miedwiediew może przegapić French Open z powodu operacji przepukliny

„W ostatnich miesiącach bawiłem się małą przepukliną” – powiedział Miedwiediew w sobotę w mediach społecznościowych.

„Mój zespół i ja postanowiliśmy przeprowadzić małą procedurę, aby rozwiązać problem.

„Prawdopodobnie wyjdę przez następny miesiąc lub dwa i będę ciężko pracował, aby wkrótce wrócić do sądu. Dziękuję za całe wsparcie”.

Miedwiediew, który wygrał US Open we wrześniu ubiegłego roku i w tym roku dotarł do finału Australian Open, przez trzy tygodnie w lutym był światowym numerem jeden, zanim Novak Djokovic odzyskał prowadzenie.

READ  Dallas Mavs buduje skład Ligi Letniej NBA, aby pomóc Jaydenowi Hardy’emu „doszlifować swoje narzędzia”