Rafael Nadal w trzeciej rundzie French Opena: legendarny Hiszpan w grze!

22 maja w Paryżu rozpoczął się główny turniej Rolanda Garrosa, drugie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Slam. Rolan Garros to jedyny turniej wielkoszlemowy rozgrywany na glinie. Wymaga to od sportowców doskonałego przygotowania fizycznego, ponieważ mecze często trwają kilka godzin, a przewidzenie wyniku zawodów staje się niezwykle trudne. Czy potrafisz określić zwycięzcę? Oceń szanse tenisistów w tym sezonie, postaw właściwy zakład na gg.bet i wygraj!

Hiszpański tenisista Rafael Nadal dotarł do trzeciej rundy French Open. Rafa jest oczywiście królem gliny, ale legendarnego Hiszpana torturowały kontuzje. W marcu w Indian Wells dostał pęknięcie w żebro, a tuż przed turniejem doznał kontuzji nogi. Krążyły pogłoski, że Nadal może się wycofać, ale wydaje się, że Rafa jest zdeterminowany, aby grać i spróbować wygrać Rolanda Garrosa po raz czternasty.

W meczu drugiej rundy pokonał już Francuza Corentina Mouteta.

21-krotny mistrz Wielkiego Szlema nie przegrał ani jednego seta ze swoim przeciwnikiem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:1, 6:4.

Spotkanie trwało 2 godziny i 12 minut. Nadal zaliczył raz, popełnił dwa podwójne błędy i zamienił siedem breakpointów z 12. Na koncie Mute’a – ani jednego asa, trzy podwójne błędy i dwa zrealizowane breakpointy na cztery. Pod względem liczby wygranych meczów w TBS mężczyzn Nadal ustępuje tylko Serbie Novakowi Djakovizhowi (325). W kolejnej rundzie Nadal zmierzy się z Holendrem Botikiem Van de Zandshulpem.

Weź pod uwagę sukces gracza na glinie, stan fizyczny i emocjonalny w trakcie sezonu i spróbuj szczęścia!