ABBA powraca z nowym albumem po 40-letniej przerwie

ABBA powraca z nowym albumem po 40-letniej przerwie

SZTOKHOLM: Szwedzka gwiazda popu ABBA powraca w piątek ze swoim nowym albumem „Voyage”, prawie 40 lat po ich rozstaniu, z zaplanowanym koncertem Avatar w Londynie.

Agnetha, Bjorn, Benny i Anni-Frid – co stanowi akronim ABBA – nie wydali żadnej nowej muzyki od czasu ich rozstania w 1982 roku, rok po ich ostatnim albumie, The Visitors.

„Voyage” rozpoczął nadawanie o północy w czwartek w różnych strefach czasowych, ku uciesze wieloletnich fanów na całym świecie.

Nie wygląda na przestarzały, nie wygląda na 40 lat temu” – powiedziała fanka ABBA Emily de Laer podczas przesłuchania w Sztokholmie na temat długo oczekiwanego wydania szwedzkiego zespołu.

Po latach spekulacji i wielu insynuacjach, grupa w końcu ogłosiła swój powrót i nowy album we wrześniu, wydając hity „I Still Trust You” i „Don’t Shut Me Down”.

10-utworowy „Voyage” to nie wszystko, co grupa wystartuje.

Na majowym koncercie w Londynie przedstawią także cyfrowe awatary – nazwane „ABBAtars”, wzorowane na ich osobowościach z 1979 roku.

Hologramy są efektem wieloletniego projektu, zaprojektowanego we współpracy z firmą zajmującą się efektami specjalnymi twórcy Gwiezdnych Wojen, George’a Lucasa.

Po wielokrotnym odkładaniu z powodu trudności technicznych, a następnie z powodu pandemii Covid-19, zostanie ostatecznie ujawniony w maju.

READ  Sir Rod Stewart to „ośmiu różnych ojców” swoich ośmiorga dzieci

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top