Air NZ ogłasza obowiązkowe szczepienia ponad 50 procent pracowników

Air New Zealand będzie wymagać od ponad połowy swoich pełnoetatowych pracowników zaszczepienia przeciwko Covid-19.

W e-mailu wysłanym w czwartek wieczorem, Nikki Danes, dyrektor ds. personalnych, powiedziała, że ​​około 4000 z 7840 pełnoetatowych pracowników Air NZ będzie musiało zaszczepić się w ramach nowego mandatu.

Air Nowa Zelandia Zaproponuj rozszerzenie obowiązkowej polityki szczepień Dla wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z klientami i bagażem na początku miesiąca.

Prezes Greg Foran powiedział, że firma nie podjęła decyzji pochopnie.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Stan szczepień pracowników ustawiony na przeciwstawienie praw człowieka bezpieczeństwu w miejscu pracy
* Szczepionki to legalne pole minowe dla pracodawców
* Air NZ proponuje, aby szczepienie przeciwko Covid-19 było obowiązkowe dla 4000 pracowników

„Nasi pracownicy byli na pierwszej linii frontu podczas pandemii, pomagając Kiwi wrócić do domu i utrzymać towary w ruchu, w wyniku czego są bardziej narażeni na kontakt z Covid-19” – powiedział Foran.

Foran powiedział, że pojawienie się wariantu delta sprawiło, że poprzednie protokoły BHP stały się mniej skuteczne.

„Rozległe środki ochrony osobistej, izolacja i testy pomogły chronić naszych ludzi, ale potrzebujemy kolejnej warstwy ochrony zapewnianej przez szczepionki Covid-19” – powiedział Foran.

Około połowa z 7840 pełnoetatowych pracowników Air NZ będzie musiała zostać zaszczepiona zgodnie z nową polityką firmy.

Martin de Ruyter/Personel

Około połowa z 7840 pełnoetatowych pracowników Air NZ będzie musiała zostać zaszczepiona zgodnie z nową polityką firmy.

Foran powiedział, że przed ogłoszeniem Air NZ otrzymywało merytoryczne opinie od pracowników, ale ostatecznie jedyną opcją było obowiązkowe szczepienie większości swoich pracowników.

„Podejmując tę ​​decyzję, zrównoważyliśmy potrzebę szybkiego działania w celu zajęcia się zwiększonymi zagrożeniami bezpieczeństwa stwarzanymi przez Delta z potrzebą dogłębnego zrozumienia perspektyw naszych pracowników i związków. Nie lekceważymy wpływu tej decyzji na naszych pracowników. – powiedział Foran.

Oczekuje się, że więcej informacji zostanie ogłoszonych w poniedziałek na temat konkretnych grup roboczych Air NZ, na które decyzja będzie miała wpływ.

Dyrektor generalny Air NZ Greg Foran mówi, że decyzja nie została potraktowana poważnie.

dostarczony

Dyrektor generalny Air NZ Greg Foran mówi, że decyzja nie została potraktowana poważnie.

Przeprowadzka następuje w czasie, gdy firmy w całym kraju są zmuszone do myślenia Rola obowiązkowych szczepień a bezpieczeństwo pracy.

Profesor Michael Baker, epidemiolog, powiedział, że korporacyjne nakazy szczepień będą się nadal rozprzestrzeniać.

„Siła wymagań dotyczących szczepień wykracza daleko poza tylko Nową Zelandię, jest to zjawisko globalne, ponieważ determinuje wejście do innych krajów i będzie to czynnik napędzający to, co możemy zrobić” – powiedział Baker.

Wcześniej w tym tygodniu zamówił plac budowy w Auckland Podwykonawcy, którzy nie mogli przedstawić dowodu szczepienia, nie mogli pojawić się w swoich miejscach pracy.

Posunięcie to skłoniło związki zawodowe i branżowe grupy bezpieczeństwa do wezwania firm do zachowania ostrożności podczas realizacji polityki dotyczącej obowiązkowych szczepień.

Zgodnie z obowiązującym prawem szczepienia nie są obowiązkowe, a pracownicy nie mogą zostać zwolnieni za odmowę ich przyjęcia.

Jednak sytuacja jest inna w organizacjach przygranicznych, które podlegają reakcji w zakresie zdrowia publicznego na nakaz Covid-19 wymagający szczepienia pracowników pierwszej linii.

Niektórzy pracownicy przygraniczni zostali zwolnieni za odmowę szczepienia, a jeden pracownik portowy wniósł skargę prawną przeciwko jej zwolnieniu przez Urząd ds. Stosunków Pracy.

READ  Firma inwestycyjna ostrzega, że ​​ceny domów mogą spaść o 6% do końca przyszłego roku ze względu na wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top