Akcje giełdowe mieszały się, kończąc tydzień 3,8% mniej z powodu pesymizmu inwestorów

Giełda zakończyła tydzień głosami po cichym zamknięciu na Wall Street i odbiciu w Azji.

Benchmarkowy indeks S&P/NZX 50 spadł o 0,08%, czyli 9,18 punktu, do 11 168,18 w piątek. Na szerszym rynku spadło 76 akcji, a 60 akcji wzrosło.

„Odrobina negatywności jest bardzo pozytywna patrząc na resztę tygodnia” – powiedział Grant Davis, doradca inwestycyjny w Hamilton Henden Green. „Dzisiaj zbliża się break even i niestety tak naprawdę nie podąża za resztą Azji, ponieważ rynki azjatyckie są dziś bardzo pozytywne.

„Na rynku panuje ogólnie trochę pesymizmu, biorąc pod uwagę wyprzedaż, którą widzieliśmy do tej pory w tym roku”, powiedział.

Czytaj więcej:
* NZX50 spadł o 0,3%, inwestorzy Air New Zealand zdezorientowani
* Rynek akcji spada, gdy Fisher & Paykel Healthcare osiąga dwuletnie minimum
* Śledzenie na rynku akcji zwyżek na rynkach zagranicznych po tym, jak inflacja w USA spełniła oczekiwania

Krajowy indeks referencyjny spadł w tym tygodniu o 3,8 procent, aw tym roku spadł o 14 procent, ponieważ inwestorzy obawiają się, że wysoka inflacja doprowadzi do gwałtownego wzrostu stóp procentowych i grozi spowolnieniem gospodarczym lub recesją.

Davis zauważył, że krajowe stopy procentowe spadły w tym tygodniu, a roczna stopa swap spadła z 3,475% do 3,105%.

Powiedział, że chociaż niższe stopy procentowe są generalnie pozytywne dla rynku akcji, wskazują również, że inwestorzy widzą przed sobą gorsze czasy gospodarcze.

Wall Street miał w czwartek nieregularny dzień handlu z mieszanymi wynikami, ponieważ inwestorzy mają trudności ze zrozumieniem, co dalej z inflacją i odpowiedzią na nią amerykańskiego banku centralnego.

John Minchillo/AFP

Wall Street miał w czwartek nieregularny dzień handlu z mieszanymi wynikami, ponieważ inwestorzy mają trudności ze zrozumieniem, co dalej z inflacją i odpowiedzią na nią amerykańskiego banku centralnego.

Davies zauważył, że niższy dolar nowozelandzki powoduje, że niektóre importowane towary, takie jak paliwo, są droższe, ale przynosi korzyści również eksporterom i sektorowi turystycznemu.

Dolar nowozelandzki spadł do około 63 centów z 70 centów pod koniec marca.

Akcje Fisher & Paykel Healthcare, która eksportuje większość swoich produktów, wzrosły o 3,4% do 21,05 USD.

Międzynarodowy port lotniczy w Auckland, który korzysta z większej liczby podróżnych przybywających do Nowej Zelandii, jeśli kraj ten jest tańszym miejscem docelowym, wzrósł o 2,8% do 7,30 USD.

Warehouse Group podskoczyło po tym o 7,6% do 3,39 USD Wysłane przez 2,5% spadek sprzedaży w trzecim kwartale do 771,6 miliona dolarów.

To dobry wynik, powiedział Davis i stwierdził, że ten sam okres w zeszłym roku skorzystał z wyższych wydatków po Covid, które trudno było powtórzyć.

Segment Aged Care ogłosi wyniki finansowe w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ryman Healthcare wzrósł o 1,5% do 9,39 USD, Oceania Healthcare o 2,1% do 99 centów, Arvida Group o 2% do 1,50 USD, a Summerset Group pozostała na niezmienionym poziomie 10,64 USD.

W czwartek indeks S&P 500 zamknął się o 0,1% poniżej, po spadku o 1,9% wcześniej w ciągu dnia. Dow Jones Industrial Average spadł o 0,3%, podczas gdy Nasdaq wzrósł o 0,1%.

– z AP

READ  Wycena złomu sieci salonów fryzjerskich w Christchurch na podstawie płci

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top