Akcje Rocket Lab skaczą, ale zamieszanie otacza status miliardera Petera Beck

Akcje Rocket Lab miały najlepszy dzień na Nasdaq od czasu ich notowania w zeszły czwartek, chociaż nie jest jasne, czy założyciel Kiwi, Peter Beck, znalazł się w klubie miliarderów na podstawie dokumentów firmy.

Akcje firmy wzrosły o prawie 15 procent do 11,63 USD podczas sesji giełdowej, która zakończyła się w piątek o 9 rano czasu nowozelandzkiego, wyceniając firmę kosmiczną na 5,8 miliarda dolarów (8,15 miliarda NZ).

Morgan Bailey, rzeczniczka Rocket Lab, powiedziała, że ​​kontrakt Becka został zamieszczony w tabeli w lipcu, wskazując, że Beck będzie miał teraz 54 533 748 akcji firmy, co wyceniłoby jego udziały na nieco ponad 634 mln USD (891 mln USD). zamknięcie Rocket Lab podzieli się ceną.

Czytaj więcej:
* Rocket Lab pojawił się na Nasdaq o wartości 5,2 miliarda dolarów
* Rocket Lab straciło 290 milionów dolarów w ciągu ostatnich ośmiu lat
* Peter Beck z Rocket Lab mówi, że nowa rakieta będzie „koniem roboczym” dla przemysłu kosmicznego

Jego udział w głosach w Rocket Lab wynosi 13,1 proc.

Nowy impuls dla akcji Rocket Lab wynika z ogłoszenia firmy w czwartek o inwestycji w linię produkcyjną w centrali w Auckland, która będzie w stanie wyprodukować 2000 „koł reakcyjnych” rocznie.

Peter Beck, dyrektor generalny Rocket Lab, odzyskał znaczny udział w założonej przez siebie firmie, prowadząc ją do Nasdaq.

Laboratorium rakietowe / Zaopatrzenie

Peter Beck, dyrektor generalny Rocket Lab, odzyskał znaczny udział w założonej przez siebie firmie, prowadząc ją do Nasdaq.

Pojawia się, mimo że firma jest obecnie zmuszona do Wstrzymywanie premier Z powodu zamknięcia poziomu 4 w Auckland.

Koła reakcyjne są zaprojektowane tak, aby umieścić satelity z powrotem na orbicie, a dane, które firma zamierza przedstawić, sugerują, że może spodziewać się wystrzelenia 500 lub więcej satelitów rocznie.

Rocket Lab powiedział, że linia produkcyjna pomoże stworzyć 16 nowych miejsc pracy.

Beck powiedział, że ekspansja firmy została ułatwiona przez zakup w zeszłym roku przez Rocket Lab firmy Sinclair Interplanetary z Toronto, która produkuje koła reakcyjne, śledzące gwiazdy, które są używane do określania orientacji satelitów w kosmosie.

READ  Wybuch epidemii wirusa Corona Delta Covid 19: Najpopularniejsze witryny w ponad 200 różnych witrynach

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *