Aktualizacje na żywo szczepionek Covid-19 w USA: CDC bada potencjalne problemy z sercem, loterię szczepień …

Blinken twierdzi, że Stany Zjednoczone i Indie są zjednoczone w walce z COVID-19

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w piątek na spotkaniu z indyjskim ministrem spraw zagranicznych Subrahmaniamem Jaishankarem, że oba kraje są zjednoczone w walce z pandemią COVID-19..

Jaishankar, który spędził ostatni tydzień w USA, szukając pomocy w walce z kryzysem koronawirusa w Indiach, Powiedział dziennikarzom, stojąc z Blinkenem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, że Indie są wdzięczne administracji USA za jej silne wsparcie i solidarność.

Partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Indiami jest dynamiczne i silne, i myślę, że jest coraz bardziej produktywnePowiedział Blinken.

Jesteśmy zjednoczeni, aby razem stawić czoła COVID-19Dodał: „Jesteśmy zjednoczeni w stawianiu czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi i współpracujemy bezpośrednio, za pośrednictwem kwartetu i innych instytucji ONZ, w rozwiązywaniu wielu wyzwań, przed którymi stoimy w regionie i na całym świecie. “

Jaishankar powiedział, że Indie doceniają Stany Zjednoczone za „Silne wsparcie i solidarność w bardzo trudnym dla nas momencie. “

Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Indiami pogłębiły się w ostatnich latach w wyniku wspólnych obaw o rozwój Chin Zacieśniają współpracę poprzez grupę czterech krajów znanych jako Kwartet, która obejmuje również Australię i Japonię.

Kurt Campbell, koordynator polityki prezydenta USA Joe Bidena w regionie Indo-Pacyfiku, powiedział w środę Stany Zjednoczone planują zorganizować jesienią osobisty szczyt liderów kwartetu, który będzie dotyczył infrastruktury.

Kwartet odbył swój pierwszy wirtualny szczyt w marcu Zobowiązała się do ścisłej współpracy nad szczepionkami COVID-19, klimatem i bezpieczeństwem.

(Reuters)

READ  SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top