Aktualizacje na żywo szczepionek Covid-19 w USA: CDC bada potencjalne problemy z sercem, loterię szczepień …

Aktualizacje na żywo szczepionek Covid-19 w USA: CDC bada potencjalne problemy z sercem, loterię szczepień …

Blinken twierdzi, że Stany Zjednoczone i Indie są zjednoczone w walce z COVID-19

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w piątek na spotkaniu z indyjskim ministrem spraw zagranicznych Subrahmaniamem Jaishankarem, że oba kraje są zjednoczone w walce z pandemią COVID-19..

Jaishankar, który spędził ostatni tydzień w USA, szukając pomocy w walce z kryzysem koronawirusa w Indiach, Powiedział dziennikarzom, stojąc z Blinkenem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, że Indie są wdzięczne administracji USA za jej silne wsparcie i solidarność.

Partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Indiami jest dynamiczne i silne, i myślę, że jest coraz bardziej produktywnePowiedział Blinken.

Jesteśmy zjednoczeni, aby razem stawić czoła COVID-19Dodał: „Jesteśmy zjednoczeni w stawianiu czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi i współpracujemy bezpośrednio, za pośrednictwem kwartetu i innych instytucji ONZ, w rozwiązywaniu wielu wyzwań, przed którymi stoimy w regionie i na całym świecie. „

Jaishankar powiedział, że Indie doceniają Stany Zjednoczone za „Silne wsparcie i solidarność w bardzo trudnym dla nas momencie. „

Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Indiami pogłębiły się w ostatnich latach w wyniku wspólnych obaw o rozwój Chin Zacieśniają współpracę poprzez grupę czterech krajów znanych jako Kwartet, która obejmuje również Australię i Japonię.

Kurt Campbell, koordynator polityki prezydenta USA Joe Bidena w regionie Indo-Pacyfiku, powiedział w środę Stany Zjednoczone planują zorganizować jesienią osobisty szczyt liderów kwartetu, który będzie dotyczył infrastruktury.

Kwartet odbył swój pierwszy wirtualny szczyt w marcu Zobowiązała się do ścisłej współpracy nad szczepionkami COVID-19, klimatem i bezpieczeństwem.

(Reuters)

READ  Inżynierowie konsultują się z 45-letnimi podręcznikami Voyagera, aby naprawić błąd

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *