Alaska zgłosiła swój drugi przypadek wariantu omikronu, który dotyczy mieszkańca Anchorage, który wyjechał poza stan

Stanowy departament zdrowia powiedział w środę, że Alaska zidentyfikowała swój drugi przypadek omicron, w tym mieszkańca Anchorage, który niedawno wyjechał ze stanu.

Według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Alaski osoba, o której mowa, podróżowała do innego miejsca w Stanach Zjednoczonych w grudniu, nawiązała już bliski kontakt i izolowała „lekko chorych” ludzi, gdy wszedł w kontakt znaczniki kontaktu. Stanowy departament zdrowia powiedział, że przypadek Omicrona został odkryty przez sekwencjonowanie genetyczne w laboratorium poza stanem.

Był to pierwszy przypadek omicrona na Alasce określony zeszły tydzień. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że spodziewają się pojawienia się większej liczby przypadków w oparciu o rozpowszechnienie wariantu W całym kraju i na świecie. że oni wiwatuj dalej! Szczepienia i zastrzyki przypominające to najlepszy sposób na zapobieganie poważnej chorobie wywołanej przez COVID-19.

Chociaż wciąż wiele nie wiadomo o nowym wariancie, Niektóre dane ze świata rzeczywistego Sugeruje to, że oomikron może powodować łagodniejszą chorobę niż wariant delta — chociaż może być bardziej zakaźny i mniej zaszczepiony.

[Biden pledges 500 million free rapid coronavirus tests to counter omicron variant]

Alaska w środę zgłosiła również 235 nowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch dni i 30 zgonów, z których większość została ustalona na podstawie przeglądu aktów zgonu.

Ostatnio miały miejsce cztery zgony, podczas gdy 26 innych zostało zidentyfikowanych poprzez przegląd aktów zgonu od września do grudnia.

Wśród zgonów było ośmiu z Wasilla, pięć z Anchorage, trzy z Palmer, trzy z małych społeczności w obszarze spisu Betel, dwie z Arktyki i po jednym z Bethel, Fairbanks, Houston, Ketchikan, Soldotna, Willow i mniejszych społeczności. W obszarze spisu Copper River, okręgu Matanuska-Susitna Borough i obszarze spisu Southeast Fairbanks.

Zgony dotyczyły czterech mieszkańców Alaski w wieku 80 lat lub starszych, ośmiu w wieku 70 lat, 12 w wieku 60 lat, trzech w wieku 50 lat, dwóch w wieku 30 lat i jednego w wieku 20 lat.

READ  Booster Protection vs Omicron COVID-19 trwa 10 tygodni, dane ze świata rzeczywistego

Agencje rządowe polegają na akty zgonu Aby zgłosić zgony związane z COVID-19. Jeśli lekarz uzna, że ​​infekcja COVID-19 przyczyniła się do śmierci osoby, zostanie uwzględniona w W końcu obiecano akt zgonu W oficjalnym zestawieniu stanowym, mówią urzędnicy służby zdrowia.

Dane sprawy Wynika z niego, że wrzesień i październik 2021 r. były zdecydowanie najbardziej śmiertelnymi miesiącami epidemii. Od czasu, gdy pandemia dotarła na Alaskę w marcu 2020 r., 945 Alaskan i 31 nierezydentów w stanie zmarło z powodu wirusa.

Zdecydowana większość hospitalizacji i zgonów dotyczyła osób nieszczepionych.

Liczba hospitalizacji związanych z wirusem nadal spada w całym stanie. Według stanu na środę 56 osób z COVID było hospitalizowanych na całej Alasce, w porównaniu z: 65 hospitalizacji od poniedziałku. Wskaźnik przyjęć do szpitala dla osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, wynosi 5,8%.

Nieco ponad 67% mieszkańców Alaski w wieku 5 lat i starszych oraz personel wojskowy otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, podczas gdy 60% kwalifikujących się mieszkańców Alaski uważa się za w pełni zaszczepionych. Około 21% otrzymało dawkę przypominającą.

[Dozens of Alaska doctors receive packages, at work and at home, from group promoting unproven COVID-19 treatments]

Liczba przypadków i hospitalizacji była jak dotąd znacznie niższa w tym miesiącu niż podczas ostatniego wzrostu stanu, który osiągnął szczyt jesienią i był spowodowany wysoce zaraźliwym wariantem delta. Jednak w innych stanach obserwuje się wzrost liczby przypadków i przepełnienie szpitali.

według Centrum Kontroli Chorób. Ogólny wskaźnik śmiertelności w tym stanie jest piątym najniższym w kraju.

Następna aktualizacja pulpitu COVID-19 jest oczekiwana w poniedziałek ze względu na Święta Wigilii.

• • •

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top