Alex Eyla wygrywa debiut W100 w Polsce

MANILA, Filipiny – Alex Eala wygrał swój pierwszy wyścig W100, wygrywając we wtorek swój pierwszy wyścig W100 Grodzisk Mazowiecki w Polsce.

Ela, zajmująca 280. miejsce na świecie, w 1/8 finału pokonała eliminatorkę Laurę Svaticovą ze Słowacji 6:4, 6:4.

17-latek wyglądał na gotowego do dominacji, gdy w pierwszym secie osiągnął prowadzenie 5-1.

Ale Svadikova nabrała rozpędu po błędnej grze serwisowej Ela w grze 7.

Chociaż udało mu się wygrać trzy partie z rzędu, Ela złamała serw przeciwnika w dziesiątym gemie, aby przełamać seta.

Podobna historia miała miejsce w drugim secie, gdzie Ela objęła prowadzenie 4:1.

Svatikova złamała serwis Eli w dziewiątym meczu, aby w jednym meczu zredukować jej deficyt do 4-5, ale filipińska tenisistka złamała serwis w następnym meczu, aby odnieść zwycięstwo.

Zabawa w siatkę trwała godzinę i 23 minuty.

Obok Elli w 1/16 finału jest Niemka Katarina Hobkarski.

Hobkarski, czternaste miejsce w turnieju, pożegnało się w rundzie otwierającej i zmierzy się z Elą w swojej pierwszej tiffie.

Filipińska tenisistka odchodzi dwa półfinały w swoich dwóch ostatnich turniejach w Hiszpanii.