Amerykański dom maklerski Robinhood ratuje prawie jedną czwartą swoich pracowników

Robinhood redukuje prawie jedną czwartą swojej siły roboczej. zdjęcie / AP

Internetowa platforma handlowa w Stanach Zjednoczonych, która odnotowała wzrost liczby klientów podczas pandemii, zmniejszyła liczbę pracowników o 23 procent po uderzeniu w krach na rynku kryptowalut i rekordową inflację.

To druga runda zwolnień w firmie Robinhood, która w kwietniu zwolniła 9 procent ze swoich 3900 pracowników.

Wczorajsze ogłoszenie spowodowało, że firma zwolniła 23 procent pozostałych stanowisk – około 815 – co oznacza, że ​​firma zwolni ponad 1000 pracowników w ciągu miesięcy między dwiema rundami zwolnień. Wczorajsza decyzja najbardziej wpłynęła na role w operacjach, marketingu i zarządzaniu programami.

Robinhood był uwikłany w kontrowersje związane z Gamestopem na początku zeszłego roku, kiedy buntownicy Reddita i inwestorzy amatorzy wysadzili cenę akcji sprzedawców gier wideo, ale ten impet nie utrzymał się.

Dyrektor generalny Robinhood Vlad Tenev powiedział w poście na stronie internetowej firmy, że zrezygnowanie z 9 procent siły roboczej w kwietniu w celu skupienia się na „większej dyscyplinie kosztowej” dla organizacji „nie wystarczyło”.

„Od tego czasu obserwowaliśmy dalsze pogorszenie otoczenia makro, z inflacją rosnącą do 40-letniego maksimum, któremu towarzyszył szeroki krach na rynku kryptowalut. Doprowadziło to do dalszego spadku aktywności handlowej klientów i chronionych aktywów, ” powiedział Teneff.

„W ubiegłym roku zatrudniliśmy wiele naszych funkcji operacyjnych, zakładając, że zwiększone zaangażowanie detaliczne, które zaobserwowaliśmy na rynkach akcji i kryptowalut w erze Covid, utrzyma się do 2022 roku.

„W tym nowym środowisku zatrudniamy więcej, niż jest to właściwe. Jako dyrektor generalny zgodziłem się i wziąłem odpowiedzialność za naszą ambitną ścieżkę rekrutacyjną – to jest na mnie”.

W ubiegłym roku Robinhood wzrosła z 700 miejsc pracy pod koniec 2019 r. do prawie 3900 w pierwszej połowie 2021 r., ale cięcia w 2022 r. zmniejszyły całkowitą liczbę pracowników do 2600.

READ  Rzuć okiem na luksusowe nowe fotele biznesowe Air New Zealand

Tenev powiedział, że pracownicy otrzymają wiadomość e-mail i wiadomość od Slacka ze statusem pracy po tym, jak ogólnofirmowe spotkanie ogłosi zwolnienia we wtorek.

Dodał, że cięcia były „bolesną decyzją” i oznaczały, że firma „zwolni wielu niesamowicie utalentowanych ludzi”, mimo że pracownicy mieli możliwość pozostania w firmie do 1 października.

Robinhood ujawnił również swoje wyniki za drugi kwartał, które pokazały, że jego miesięczna aktywność lat spadła do 14 milionów, o 34 procent mniej niż w poprzednim roku.

Robinhood był uwikłany w kontrowersje związane z Gamestopem na początku zeszłego roku.  Obraz / 123RF
Robinhood był uwikłany w kontrowersje związane z Gamestopem na początku zeszłego roku. Obraz / 123RF

Przychody również spadły o 44% do 318 milionów dolarów (508 milionów dolarów).

Robinhood stał się komercyjnym fenomenem podczas pandemii, ponieważ oferował platformę mobilną, aw drugim kwartale ubiegłego roku miał ponad 21 milionów aktywnych użytkowników, którzy chętnie handlowali akcjami kryptowalut i memami.

Jednak z zamknięciami w przeszłości, przychody związane z obrotem klientami spadły o 55 procent w ostatnim kwartale do 202 mln USD (323 mln USD).

Firma została również ukarana grzywną w wysokości 30 milionów dolarów (48 milionów dolarów) przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork za rzekome naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i cyberbezpieczeństwa w jednostce handlu kryptowalutami.

Globalna krwawa łaźnia technologiczna była świadkiem fali firm zwalniających pracowników.

W Australii firma kryptograficzna Immutable, warta 3,5 miliarda dolarów (3,8 miliarda dolarów), stoi w obliczu sprzeciwu po zwolnieniu 17 procent swoich pracowników z działu gier, jednocześnie kontynuując „agresywne zatrudnianie” po zebraniu 280 milionów dolarów (310 dolarów). mln) dofinansowania w marcu.

Tymczasem australijski startup opieki zdrowotnej Eucalyptus, który oferuje leczenie otyłości, trądziku i zaburzeń erekcji, zwolnił do 20 procent personelu po tym, jak firma inwestycyjna wycofała środki w ostatniej chwili.

Startup windykacyjny Indebted zwolnił 40 swoich pracowników tuż przed końcem roku finansowego, mimo że jego wycena wzrosła do ponad 200 milionów dolarów (221 milionów dolarów), przy czym większość zwolnień dotyczyła sprzedaży i marketingu.

READ  Ser Gobala paneer został wycofany z rynku z powodu obaw związanych z listerią

Potem był już australijski wykup, a później dostawca wypychania Bright, który zapewnia pieniądze na remont domu i energię słoneczną, który zwolnił 15 procent swoich pracowników w czerwcu, z rolami opartymi głównie na rozwijaniu nowych firm i produktów.

Kolejny zakup, opłacony później dostawca biur w Sydney, zwany BizPay, zwolnił 30 procent swojej siły roboczej i obwinia warunki rynkowe za masową redukcję personelu w maju.

Na początku tego roku startup skoncentrowany na sektorze energii słonecznej o nazwie 5B Solar, który może pochwalić się poparciem byłego premiera Australii Malcolma Turnbulla, zwolnił 25 procent swojego personelu po ukończeniu podwyższenia kapitału, który wstrzyknąłby 30 milionów dolarów (33 miliony US). dolarów). ) w pracy.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top