Artystce Natalii Rak nie powiedziano, że zostanie namalowany jej mural w Dunedin

Artystce Natalii Rak nie powiedziano, że zostanie namalowany jej mural w Dunedin

Co jakiś czas: malowany jest mural Natalii Rak.
zdjęcie: RNZ/Tess Brunton/Natalia Rack

Artystka stojąca za ukochanym muralem Dunedin twierdzi, że nie ma pojęcia, dlaczego nagle zniknął.

W 2015 roku polska artystka Natalia Rak namalowała na ścianie budynku przy Bond Street „Miłość w powietrzu”, przedstawiającą dwie osoby siedzące na ławce.

Niedawno zastąpiono ją pustą niebieską ścianą.

„Niestety nie otrzymałem żadnej informacji o decyzji o zakryciu mojego muralu” – powiedział Rack. „Ta wiadomość trochę mnie zasmuciła”.

„Zdaję sobie sprawę, że murale w przestrzeni publicznej mają ograniczoną żywotność, a farba z czasem blaknie. Jest to część naturalnego cyklu życia i sztuki.

„Jednakże cenię wspaniałe wspomnienia z Dunedin i ciepłe przyjęcie, jakie spotkałem”.

W Oświadczenie w mediach społecznościowychOrganizacja charytatywna Dunedin Street Art Charitable Trust podała, że ​​właściciele budynku poinformowali ich, że mural należy usunąć w ramach naprawy ściany.

„Wskazali, że byliby chętni do zorganizowania kolejnego muralu i [trust] „Będziemy z nimi współpracować, aby to zrobić teraz, gdy ściana jest już ukończona. Pracujemy teraz razem, aby wymyślić opcje nowego muralu na tej ścianie” – powiedziała.

Rack stwierdziła, że ​​miło spędziła czas w mieście i byłaby zainteresowana powrotem.

„Jeśli nadarzy się okazja, bardzo chętnie namaluję kolejny nowy mural w Dunedin”.

Praca była częścią szerszej sieci sztuki ulicznej wokół centrum miasta, której właścicielem był Trust Zamieniło się w szlak sztuki ulicznej.

Rada miasta Dunedin stwierdziła, że ​​mural nie jest jednym z jego projektów.

„Należy pamiętać, że murale takie jak Love is in the Air mają być wyłącznie tymczasowymi dziełami sztuki” – powiedział rzecznik firmy. „Jego własność należy do właścicieli budynku i mogą ją usunąć, kiedy tylko chcą”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *