Asteroida będzie miała dziś „bardzo bliskie spotkanie” z Ziemią: NPR

Asteroida będzie miała dziś „bardzo bliskie spotkanie” z Ziemią: NPR

Asteroida 2023 BU przesunie się 2200 mil nad powierzchnię Ziemi w czwartek wieczorem. Jego trajektorię pokazano tutaj na obrazie z systemu oceny ryzyka Scout Impact Risk Assessment System NASA. Ścieżka księżyca jest w kolorze szarym.

NASA/JPL-Caltech


Ukryj podpis

Przełącz napis

NASA/JPL-Caltech

Asteroida 2023 BU przesunie się 2200 mil nad powierzchnię Ziemi w czwartek wieczorem. Jego trajektorię pokazano tutaj na obrazie z systemu oceny ryzyka Scout Impact Risk Assessment System NASA. Ścieżka księżyca jest w kolorze szarym.

NASA/JPL-Caltech

NASA twierdzi, że nie ma powodu do paniki – asteroida wystrzeli nieszkodliwie na naszą planetę w czwartek wieczorem. Jednak agencja kosmiczna twierdzi, że obiekt – mniej więcej wielkości dużej poruszającej się ciężarówki – wykona jedno z najbliższych podejść do Ziemi, kiedy przeleci nad półkulą południową.

NASA przepisać to jako „bardzo bliskie spotkanie z naszą planetą”.

NASA powiedziała, że ​​asteroida, nazwana 2023 BU, znajdzie się zaledwie 2200 mil nad powierzchnią Ziemi, kiedy przeleci nad południowym krańcem Ameryki Południowej o 19:27 czasu wschodniego.

Dla porównania, to trochę mniej niż podróż w linii prostej z Nowego Jorku do Las Vegas, która wynosi około 2230 mil. przez powietrze.

David Farnocchia, inżynier nawigacji w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Południowej Kalifornii, mówi agencja Ogłoś zamkniętą sekcję.

Nawet jeśli uderzy w naszą planetę – co, jak powtarzają naukowcy, nie nastąpi – główne uderzenie małej asteroidy będzie wizualne, gdyż zamieni się ona w kulę ognia w naszej atmosferze, z możliwością spadnięcia części szczątków w postaci małych meteoryty.

READ  Archeolodzy odkryli półmilionową drewnianą konstrukcję, która nie została zbudowana przez Homo sapiens

Asteroida przybędzie w krótkim czasie: 2023 BU została odkryta w sobotę przez krymskiego astronoma-amatora Giennadija Borysowa, któremu wcześniej przypisywano Odkryj wiele komet i asteroidw tym pierwszy potwierdzony Kometa międzygwiezdna.

System skautowy NASABU 2023 nie uderzy w Ziemię, ale „wyjątkowo blisko” – powiedział Farnocchia, który opracował system oceniający potencjalne zagrożenia.

Wiadomość o zbliżającej się wizycie pojawia się w czasie, gdy NASA skupiła się na obronie planetarnej, wykrywaniu i analizowaniu obiektów, które mogą stanowić zagrożenie zderzenia. Nawet w zeszłym roku Na wszelki wypadek przetestowałem plan Aby odbić asteroidę, gdyby pewnego dnia konieczne stało się przekierowanie obiektu z dala od Ziemi.

2023 BU jest znacznie mniejsza niż wiele innych pobliskich asteroid, które pojawiały się na pierwszych stronach gazet w ostatnich latach. Jeden z nich był „Wielkości dwóch stadionów Rose Bowl”. Ale ta asteroida również bardzo zbliża się do naszej planety: niektóre z tych innych ciał wciąż znajdują się dziesiątki lub setki tysięcy mil stąd.

Odwiedzenie asteroidy spowoduje, że znajdzie się ona w chmurze satelitów geosynchronicznych krążących wokół Ziemi, ponieważ znajduje się ona około 10 razy bliżej powierzchni planety niż obiekty, które Utrzymuj podwyższoną orbitę.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *