Astronauta przechwytuje rzadki eteryczny błysk błyskawicy ze stacji kosmicznej

Okrągła niebieska poświata jest „przejściowym zdarzeniem świetlnym” widzianym z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej we wrześniu 2021 roku.

Europejska Agencja Kosmiczna / NASA – T. Biscuits

„Przejściowe zdarzenie świetlne” brzmi jak eufemizm dla ducha, ale w rzeczywistości jest to piękne zjawisko, które czasami można zobaczyć z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej i obecny mieszkaniec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Thomas Pesquet, podzielił wizję eterycznej niebieskiej poświaty emanującej nad Europą.

Przejściowe rozbłyski są powodowane przez błyskawice w górnych warstwach atmosfery. Stało się to na początku września i Pesquet napisał na Twitterze o tym tygodniuOpisał to jako „bardzo rzadkie wydarzenie”.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest idealnym miejscem do studiowania kolorowych wydarzeń, które są opisane za pomocą serii fikcyjnych imion, w tym elfów, goblinów i gigantów. Fotografowie o bystrych oczach byli w stanie uchwycić go z ziemi, tak jak w przypadku Te niesamowite widoki czerwonych goblinów udostępnione w 2017 roku.

„Ekscytującą rzeczą w tej błyskawicy jest to, że zaledwie kilka dekad temu została zauważona przez pilotów, a naukowcy nie byli przekonani, że rzeczywiście istnieje”. Pesquet powiedział na Flickr. Przewińmy kilka lat do przodu i możemy potwierdzić, że elfy i orki są bardzo realne i mogą również wpływać na nasz klimat!

Obraz Pesquet reprezentuje jedną klatkę z przedziału czasu pobranego ze stacji. Obraz byłby piękny tylko ze względu na sposób, w jaki krzywizna Ziemi i migoczące światła Europy pojawiają się poniżej. Ulotne, oświetlone wydarzenie uchwycone w najlepszym momencie przenosi je na wyższy poziom.

READ  Naukowcy zmierzyli pradawne pole magnetyczne Ziemi na podstawie artefaktów z epoki kamienia

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top