Astronomowie odkryli tajemniczy obiekt, który wyrzuca pył w kosmos

Artystyczne spojrzenie na instrument TESS w przestrzeni.  Przedmiotem jest srebrny walec z płytami rozciągniętymi po obu stronach.

Astronomowie szukają Dzięki danym z satelity Transiting Exoplanet Survey (TESS) natknąłem się ostatnio na coś dziwnego: obiekt o nazwie TIC 400799224, który wiruje w jasności, jak gwiazda, która jest rutynowo zaćmiona. Przeanalizuj ich notatki Sugeruje się, że TIC 400799224 to w rzeczywistości dwie gwiazdy, z których jedna krąży wokół tajemniczego obiektu. Naukowcy uważają, że duża asteroida, a nawet mała planeta, uwalnia chmury pyłu, które z perspektywy TESS przyciemniają światło gwiazd.

Został uruchomiony w 2018 roku, on-koza Misja poszukiwania egzoplanet – światów poza naszym Układem Słonecznym – przebiega przed ich gwiazdami macierzystymi, powodując wykrywalne spadki jasności gwiazdy. Jak dotąd TESS odkrył 172 egzoplanety, a 4703 kandydujące egzoplanety czeka na dalszą analizę. Te obce światy pomagają planetologom zrozumieć demografię wszechświata i różnorodność istniejących planet.

Obszar przestrzeni usiany gwiazdami ze szczególnie jasnym obiektem w centrum.

TIC 400799224 wydaje się być gwiazdą podwójną, czyli dwiema gwiazdami krążącymi wokół siebie. Według artykułu odległość między gwiazdami wynosi około 300 AU, przy czym 1 AU to średnia odległość między Ziemią a Słońcem. Zespół badawczy wciąż nie jest pewien, która gwiazda zawiera tajemniczy obiekt, który powoduje niską jasność. zaciemnienie To się dzieje Wokół Co 19,77 dnia, ale długość, intensywność i kształt dipów zmiana Dużo.

ten Częstotliwość przyciemniania jest tym, co prowadzi zespół do przekonania, że ​​jest to spowodowane przez obiekt na orbicie, chociaż spadki nie zdarzają się przy każdym tranzycie, więc zespół uważa, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną jest sporadycznie emitowany obłok pyłu. ich poszukiwania opublikowany W czasopiśmie astronomicznym.

To, co sprawia, że ​​TIC 400799224 jest szczególnie dziwne, to fakt, że podejrzane chmury pyłu są większe niż oczekiwali naukowcy, zakładając, że chmury te są spowodowane rozpadem obiektu w czasie. jako centrum astrofizyki | Harvard i Smithsonian informacja prasowa Zauważa, że ​​powolny rozpad jest przyczyną obłoków pyłu pochodzących z Ceres, planety karłowatej w naszym Układzie Słonecznym.

w przeciwnym razie Podejrzany rozpadło się Znaleziono również obiekty, więc istnieje precedens dla TIC 400799224. Naukowcy będą nadal badać system i przegląd Historyczne zapisy jasności TIC 400799224, w Mam nadzieję, że lepiej zrozumiesz, co się tam dzieje.

WIĘCEJ: Zdjęcia z bardzo dużego teleskopu 42 największych asteroid w naszym Układzie Słonecznym

READ  Ziemia i Mars powstały w wyniku zderzenia dużych ciał zbudowanych z materiałów wewnętrznego Układu Słonecznego

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top