Australijska kancelaria prawna składa pozew zbiorowy przeciwko a2 Milk

Praca

Kancelaria prawna Slater & Gordon złożyła pozew zbiorowy przeciwko a2 Milk w związku z ujawnieniem informacji na temat dziewięciu miesięcy, kiedy ogłosiła cztery obniżki swoich ocen zarobków.

Slater i Gordon powiedzieli w oświadczeniu, że pozew złożony w High Court of Victoria jest składany w imieniu akcjonariuszy, którzy rzekomo ponieśli straty po nabyciu akcji a2 Milk w ASX i NZX między 19 sierpnia 2020 r. a 9 maja 2021 r.

Pozew zbiorowy zarzuca, że ​​a2 Milk zaangażowało się w wprowadzające w błąd lub oszukańcze zachowanie z naruszeniem prawa korporacyjnego. Firma jest również oskarżana o naruszenie zasad ujawniania informacji poprzez dalsze publikowanie czterech cięć w dniach 28 września, 18 grudnia ubiegłego roku oraz 25 lutego i 10 maja tego roku.

W maju tego roku, kiedy Slater & Gordon powiedział, że bada roszczenie, a2 Milk odpowiedziało w oświadczeniu dla NZX, mówiąc:

„Firma uważa, że ​​spełniła wszystkie obowiązujące obowiązki dotyczące ujawniania informacji i odrzuca wszelkie roszczenia w inny sposób. Firma odpowie dalej, jeśli i kiedy zostanie wszczęte jakiekolwiek postępowanie sądowe”.

W oświadczeniu wydanym dzisiejszego wieczoru firma a2 Milk Company poinformowała, że ​​została powiadomiona o wniesieniu pozwu zbiorowego do Sądu Najwyższego, z firmą nazwaną na cześć pozwanego.

„Firma odmawia jakiejkolwiek odpowiedzialności i będzie energicznie bronić środków” – powiedział a2.

Slater i Gordon powiedzieli, że 10 maja firma a2 odnotowała audyt swojej podstawowej działalności w Chinach i zwiększyła rezerwy na ponad 100 milionów dolarów na starsze akcje.

Ostatnie cięcia w prognozach zysków spowodowały, że firma a2 Milk prognozuje całoroczną sprzedaż na poziomie 1,2 do 1,25 miliarda dolarów i marżę EBITDA grupy na poziomie 11-12 procent. Dla porównania z 19 sierpnia 2020 r., wytyczne dotyczące silnego wzrostu sprzedaży i marży EBITDA na poziomie 30-31 procent.

READ  Budynek mieszkalny w Auckland osiąga rekordowe poziomy: Queenstown rozrasta się wśród nas

Caitlin Ferris-Slater i Gordon powiedzieli, że a2 Milk „było lub powinno było wiedzieć, że wytyczne na cały rok podatkowy 21 nie uwzględniają czynników, które mogą wpłynąć na wyniki finansowe firmy”.

Twierdzi się również, że sprzedaż mleka a2 na CBEC również to utrudni
przestoje kanału daigou/dystrybutora i utrata działań marketingowych związana z
Stymulowanie popytu konsumenckiego.

„W wyniku naszego dochodzenia po obniżeniu zarobków a2 w 21 roku podatkowym, my
Uznał, że istniały mocne podstawy do twierdzenia, że ​​firma przedstawiła wprowadzające w błąd informacje
wytycznych i musiała skorygować wcześniejsze zrozumienie przez rynek jego sytuacji finansowej” – powiedziała pani Ferris.

„Inwestorzy mają prawo przypuszczać, że przy zakupie akcji spółki giełdowej ujawniono wszystkie istotne informacje dotyczące jej sytuacji finansowej. Wielokrotne obniżki z a2 w okresie rozliczeniowym od sierpnia 2020 do maja 2021 zaskoczyły rynek i ujawniły, że a2 w obliczu problemów systemowych i strukturalnych z sieciami dystrybucyjnymi na początku roku podatkowego.”

W sierpniu firma a2 Milk Company poinformowała, że ​​jej zysk netto spadł o 79,1 procent do 80,7 miliona dolarów w czerwcu tego roku, napędzany przez zawirowania Covid-19 i gwałtowne zmiany na rynku żywienia niemowląt, szczególnie w Chinach.

Przychody z marketingu alternatywnego mleka i odżywek dla niemowląt spadły o 30,3 procent do 1,21 miliarda dolarów.

Jej zysk przed amortyzacją podatku odsetkowego (EBITDA) spadł o 77,6 procent do 123 mln USD, w tym 109 mln USD z tytułu odpisów kapitałowych i 10 mln USD z tytułu kosztów nabycia Mataura Valley Milk (MVM).

Akcje spółki zamknęły się dziś wieczorem po 6,81 USD. Według danych NZX, w ciągu ostatnich 52 tygodni akcje wysoko latające spadły o 56 procent.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top