Australijskie badanie mające na celu zbadanie rzeczywistości korzystania z Tesli

Prowadzone przez Australię badanie dotyczące używania samochodów elektrycznych zbada wpływ Samochody zasilane bateryjnie w sieci energetycznej na całym świecie.

Globalne przejście na samochody elektryczne postawi nowe wymagania wobec lokalnej infrastruktury elektrycznej, ponieważ ludzie ładują je w domu, a nie tankują na stacjach paliw.

University of Queensland zbada, w jaki sposób właściciele Tesli w Australii i za granicą korzystają ze swoich samochodów.

Dr Jake Whitehead powiedział, że wielu właścicieli zużywa codziennie mniej niż jedną czwartą pojemności akumulatora samochodu, a jego badanie może rozwiązać „powszechne nieporozumienia”. o tym, w jaki sposób właściciele pojazdów elektrycznych korzystają ze swoich pojazdów, podkreślając, w jaki sposób ta technologia zapewnia znacznie większe korzyści niż ryzyko dla sektora energetycznego”.

„Daje to wyjątkową okazję do wykorzystania tej wolnej mocy do pochłaniania energii odnawialnej wytwarzanej w południe i w nocy, a być może nawet eksportowania energii do domów energetycznych i wspierania sieci w przyszłości za pomocą ładowarek typu pojazd-sieć” – powiedział dr. Białogłowy.

Technologia samochodów sieciowych nie jest jeszcze aktywna w Australii.

Ale może zmienić sposób, w jaki ludzie wykorzystują energię do zasilania swoich domów Samochody działają jak gigantyczne baterie Do przechowywania energii słonecznej i domów energetycznych, aby zmniejszyć zależność od tradycyjnych dostawców energii.

„Dzięki wykorzystaniu wolnej pojemności akumulatora pojazdu elektrycznego i zastosowaniu inteligentnej technologii ładowania nadmiar energii słonecznej może zostać pochłonięty przez zaparkowane pojazdy w ciągu dnia i potencjalnie odciążony w celu podtrzymania sieci w godzinach wieczornych” – powiedział Ian Christensen, zarządzający dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Transportu iMOVE.Infrastruktura pojazd-sieć.

„Aby inteligentna infrastruktura ładowania mogła osiągnąć te korzyści, należy znacznie zwiększyć popularność pojazdów elektrycznych, a co najważniejsze, właściciele pojazdów elektrycznych muszą chcieć używać swoich pojazdów jako „akumulatorów na kołach”.

READ  Poziom zadłużenia gospodarstw domowych jest niepokojący, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych ma wzrosnąć

– News.com.au

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *