Autostopowicz podróżuje z wytrwałością od ponad 120 dni

roaming Mars To samotna egzystencja ze względu na nieustępliwość NASA, ale pojazd ekspedycyjny ma teraz towarzysza podróży: „kamień zwierzaka”, który utknął w jednym z kół.

Na szczęście kamień marsjański nie wpłynie na misję naukową łazika i jest tylko drobną niedogodnością – jak kamyk w bucie.

Lewe przednie koło wytrwałości przypadkowo podniosło kamień zwierzęcy 4 lutego, czyli SOL 341 — SOL 341 roku marsjańskiego, zgodnie z oświadczeniem z NASA.

The Rock okresowo rejestrował obrazy rejestrowane przez lewą przednią kamerę omijania zagrożeń (Hazcam) łazika.

Ostatnie zdjęcia pokazują, że skała wciąż niszczeje z wytrwałością 126 dni (123 Marsa) po pierwszym locie. (Dzień Sol lub dzień Sol jest tylko 37 minut dłuższy niż dzień ziemski).

The Rock wytrwale nawigował przez nieco ponad jedną czwartą misji łazika na Czerwoną Planetę. Kiedy skała po raz pierwszy zadomowiła się w Kole Wytrwałości, łazik eksplorował formację Almaz — część krateru Jezero, która według badaczy składa się ze starożytnych strumieni lawy.

Skała 19 kwietnia w pobliżu pozostałości delty Kodiak. (NASA/JPL-Caltech)

Od tego czasu łazik przebył 5,3 mili (8,5 kilometra) przez miejsce lądowania Octavii E. Butler, pierwsze lądowanie Perseverance na Marsie w lutym 2021 r., omijając pozostałości delty Kodiak, która niegdyś łączyła starożytną rzekę i jezioro. .

Łazik wkrótce przygotuje się do wjazdu na jedno ze stromych zboczy krateru Jezero, z którego skalistej odległości może się ukradkiem prześlizgnąć.

Związane z: Łazik Perseverance dostrzeżony z kosmosu na oszałamiającym nowym zdjęciu satelitarnym

Kiedy zwierzęca skała w końcu spadnie z koła łazika, prawdopodobnie zostanie otoczona przez zupełnie inne skały niż dlatego, że prawdopodobnie ma pochodzenie wulkaniczne.

„Możemy zmylić przyszłego geologa marsjańskiego, który uzna to za nie na miejscu” – żartował jeden z naukowców zajmujących się misją na niedawnym spotkaniu. Zgodnie z oświadczeniem.

READ  Szczepionki w sprayu do nosa mają na celu „zamknięcie drzwi” dla wirusa

Perseverance, czyli Percy, podniósł kilka innych małych kamieni w prawym przednim kole podczas swojej misji, ale wszystkie odpadły w ciągu kilku dni lub tygodni.

To sprawia, że ​​najnowszy, bijący rekordy brukowiec, który wędrował po Marsie, Zgodnie z oświadczeniem.

Ale Percy nie jest jedynym łazikiem na Marsie, który podniósł kamień Elif.

W grudniu 2004 r. operatorzy łazika Spirit NASA – który przemierzał Marsa od stycznia 2004 r. do marca 2010 r. – musieli wykonać ostry manewr, aby wyjąć „kamień wielkości ziemniaka” z prawego tylnego koła, ponieważ naukowcy obawiali się, że będzie to miało zbyt duże znaczenie. . uszkodzenia, według NASA.

Wcześniej zbieranie niechcianych kamieni w innych częściach łazika było znacznie poważniejszym problemem dla wytrzymałości.

29 grudnia grupa małych kamyków wpadła do części mechanizmu łazika, raniąc Percy Wyłącza się na około tydzień. Naukowcy z ekspedycji w końcu wymyślili sposób na usunięcie żwiru po zmuszenie łazika do odłączenia ramienia wiertniczego, aby właściwie zobrazować dotknięty obszar.

Powiązana zawartość:

Widoczne na Marsie „wejście” nie jest przeznaczone dla kosmitów. Oto, jak to naprawdę nabrało kształtu.

Wschodzący i umierający księżyc Marsa uchwycony na oszałamiającym filmie o zaćmieniu

Naukowcy odkryli dziwną, przypominającą robaka zorzę polarną, która rozciąga się w połowie drogi Marsa

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Nauka na żywo. Przeczytać Oryginalny artykuł jest tutaj.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top