Badania wykazały, że niemowlęta nietoperze gadają, tak jak niemowlęta

Naukowcy z Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie podsłuchiwanie 20 nietoperzy dla dzieci Nazywa się je szczeniakami – i odkrywają, że tak jak ludzie, ćwiczą wydawanie dźwięków, zanim nauczą się rozmawiać z innymi.
Większa skrzydlata cysta (Saccopteryx bilineata) szczeniaki nietoperzy Obserwuje się je w ich naturalnych siedliskach w Panamie i Kostaryka.

Naukowcy zbierali codzienne nagrania audio i wideo młodych i śledzili je od urodzenia do odsadzenia, co dla większości nietoperzy trwa około trzech miesięcy. Zwykle mają siedem lat.

Odkryli, że szczenięta płci męskiej i żeńskiej gaworzą codziennie przez około siedem tygodni, z „wydarzeniami” „długich, wielosylabowych sekwencji dźwiękowych” trwających do 43 minut.

Autorzy badania stwierdzili, że niemowlęta gaworzą, aby kontrolować swój język, usta, szczękę i system głosowy.

Zachowanie rzadko spotykane

Dodali jednak, że paplanina lub mimikra wokalna jest „rzadka w królestwie zwierząt” i do tej pory była obserwowana tylko u ptaków śpiewających – chociaż praktykują to tylko samce ptaków śpiewających.

Powiedzieli, że po raz pierwszy udokumentowano, że inny ssak wykorzystuje zachowania wokalne, w których zarówno samce, jak i samice nietoperzy angażują się w gaworzenie.

Naukowcy zwrócili nagrania do Niemiec do badań.

Znaleźli interesujące podobieństwa między cechami gaworzenia nietoperzy i ludzi.

„Na przykład mały bełkot charakteryzuje się podwajaniem sylab, podobnie jak charakterystyczne powtarzanie sylab – (jak) „dadada” – w gaworzeniu niemowląt” – powiedziała współautorka badań Lara Burchardt.

Naukowcy powiedzieli, że mają nadzieję, że odkrycia doprowadzą do dalszych badań ewolucji mowy w królestwie ludzi i zwierząt oraz, ostatecznie, ewolucyjnego pochodzenia ludzkiego języka.

zaawansowana komunikacja

Ahana Aurora Fernandez, główny badacz w badaniu, powiedział CNN, że oprócz naśladowania głosów dorosłych zaobserwowano również, że szczenięta nauczyły się piosenek dorosłych samców.

„Nietoperze są wspaniałymi stworzeniami, są zwierzętami o bardzo złożonym życiu społecznym (i) wiele gatunków żyje w stabilnych, wieloletnich grupach przez całe życie” – powiedziała.

Naukowcy z Johns Hopkins odkryli, że nietoperze potrafią przewidzieć przyszłość, aby polować na swoją zdobycz

„To, czego większość ludzi prawdopodobnie nie wie, to… że wiele gatunków (nietoperzy) ma dobrze rozwiniętą społeczną komunikację głosową.

READ  Sonda Perseverance NASA zbiera pierwszą próbkę marsjańskich skał – „naprawdę historyczny moment”

„Wszyscy wiedzą, że używają echolokacji do nawigacji i żerowania, ale naprawdę interesująca jest liczba dźwięków wykorzystywanych do pośredniczenia w interakcjach społecznych. Nietoperze śpiewają jak ptaki śpiewające” – dodała.

„Piosenka jest często produkowana na wysokich częstotliwościach, więc nie możemy jej usłyszeć, ale jeśli zdamy sobie sprawę, że nasze noce są pełne nietoperzy” – powiedziała.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Science w czwartek.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *