Badanie: U dzieci urodzonych przez nieszczepione osoby chore na Covid-19 ryzyko wystąpienia niewydolności oddechowej może być większe

Badanie: U dzieci urodzonych przez nieszczepione osoby chore na Covid-19 ryzyko wystąpienia niewydolności oddechowej może być większe

Naukowcy twierdzą, że wyniki pokazują, że szczepionki przeciwko Covid-19 stosowane w czasie ciąży mogą zapewnić ochronę.

Nieszczepione kobiety w ciąży, które zaraziły się Covid-19, częściej rodziły dzieci z zaburzeniami oddychania, a Nowe badanie Opublikowano w tym tygodniu.

Zespół naukowców pod kierownictwem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles przebadał na potrzeby badania 221 kobiet w ciąży, w tym 151, które nie były szczepione przed zarażeniem się Covidem, co zostało potwierdzone badaniem laboratoryjnym.

Wszystkie 151 niezaszczepionych kobiet w ciąży spotkało się z Narodowym Instytutem Zdrowia Standardy W przypadku ciężkich lub krytycznych przypadków COVID-19, podczas gdy tylko 4% z 70 zaszczepionych kobiet w ciąży spełniło kryteria.

Naukowcy byli w stanie przebadać 199 dzieci, z których wszystkie urodziły się między kwietniem 2020 r. a sierpniem 2022 r. i żadne z nich nie uzyskało pozytywnego wyniku na obecność wirusa. Pozostałe 28 płodów albo spowodowało poronienie, poronienie, śmierć płodu, albo nie można było ich monitorować.

Zespół odkrył, że narażenie na Covid-19 w macicy „może aktywować kaskadę zapalną” w oskrzelach noworodków, prowadząc do duszności. Wydaje się, że jedna z głównych ścieżek jest powiązana z funkcją rzęsek – małych włoskowatych struktur na powierzchni komórek, które zwykle pomagają w wypychaniu zarazków, śluzu i innych cząstek w kierunku ust, umożliwiając kaszel lub kichanie.

Wyniki opublikowane w czasopiśmie Nature Communications wykazały, że ryzyko wystąpienia niewydolności oddechowej było trzykrotnie większe u dzieci urodzonych przez osoby nieszczepione w porównaniu z dziećmi zaszczepionymi.

„Zaobserwowaliśmy niezwykle wysoki wskaźnik duszności wkrótce po urodzeniu u dzieci urodzonych przez matki, które w czasie ciąży miały Covid-19” – powiedziała dr Karen Nielsen, profesor pediatrii na oddziale chorób zakaźnych u dzieci na Uniwersytecie Kalifornijskim Davida Geffen , Los Angeles.”. Powiedział, że Wyższa Szkoła Lekarska w A oświadczenie. „Matki nie były szczepione przed zarażeniem koronawirusem, co sugeruje, że szczepienie chroni przed tymi powikłaniami”.

READ  Naukowcy odkryli bardziej zróżnicowany ludzki genom

Konieczne są dalsze badania, aby ustalić, czy COVID-19 nadal wpływa na duszność, biorąc pod uwagę inne czynniki prowadzące do zespołu niewydolności oddechowej.

Niewydolność oddechową u niemowląt definiuje się jako trudności w oddychaniu lub większy wysiłek przy oddychaniu w ciągu pierwszych 24 godzin. Objawy mogą obejmować świszczący oddech, pocenie się, zmiany w częstości oddechów lub zmiany koloru wokół warg lub ust Medycyna Johnsa Hopkinsa.

Badania wykazały, że kobiety w ciąży chore na Covid-19 są obarczone podwyższonym ryzykiem poważnej choroby skutkującej hospitalizacją, intensywną opieką, użyciem respiratora, a nawet śmiercią. COVID-19 podczas ciąży zwiększa również ryzyko urodzenia wcześniaka lub urodzenia martwego dziecka.

„Nasze wyniki pokazują, że szczepienie matki przeciwko Covid-19 nie tylko chroni przed ciężkością choroby matki, ale także zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia noworodków”. [respiratory distress]„, napisali autorzy.

Badanie miało kilka ograniczeń, takich jak mała i jednorodna wielkość próby oraz szeroki zakres szacunków, które wpływały na możliwość uogólnienia. Potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić te ustalenia.

Obecnie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). polecić Aby wszystkie kobiety w ciąży zostały zaszczepione przeciwko Covid-19 oraz aby badania wykazały, że nie ma żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa dzieci urodzonych przez osoby zaszczepione.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *