Badanie wirusów podkowy nietoperzy związanych z COVID

Naukowcy z Instytutu Pasteura i Uniwersytetu w Laosie odkryli, że podkowiec znaleziony w jaskiniach w Laosie jest nosicielem koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2.

Wstępne badanie i jest rozważane do publikacji przez A charakter temperamentu czasopismo.

Naukowcy szukali wirusów podobnych do SARS-CoV-2 i znaleźli trzy z nich nietoperz które zawierają domeny wiążące receptory bardzo podobne do domen wirusa, Bloomberg wzmiankowany. Domeny są częścią białka kolczastego, które umożliwia wirusowi przyłączenie się do ludzkiego enzymu ACE-2. Badanie wykazało, że żadne inne wirusy podobne do drobnoustroju wywołującego COVID nie wykorzystują tego enzymu do infekowania komórek ludzkich.

Naukowcy nazwali patogeny BANAL-52, BANAL-103 i BANAL-236.

Ta wektorowa transmisyjna mikroskopia elektronowa SARS-CoV-2, znanego również jako nowy koronawirus, wirus wywołujący COVID-19, wyizolowany od pacjenta w Stanach Zjednoczonych, pokazuje cząsteczki wirusa wyłaniające się z powierzchni komórek hodowanych w laboratorium. Guzki na zewnętrznej krawędzi wirusa (kredyt: NIAID-RML/FILE PHOTO/HANDOUT VIA REUTERS)

Odkrycia potwierdzają teorię, że pandemia COVID-19 została zapoczątkowana z powodu genetycznego skrzyżowania koronawirusa nietoperzy.

według BloombergZnalezione koronawirusy są „najbliższymi znanymi dotychczas przodkami SARS-CoV-2” – powiedział Mark Elwett, kierownik ds. odkryć patogenów w Instytucie Pasteura w Paryżu i współautorzy.

„Wirusy te mogły przyczynić się do powstania SARS-CoV-2 i mogą w istocie stwarzać przyszłe ryzyko bezpośredniego przeniesienia na ludzi” – dodał.

READ  Badanie wykazało, że zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza doprowadziło do wzrostu globalnego ocieplenia

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top