Badanie: Zaszczepione osoby z „przełomową” infekcją COVID-19 Delta niosą taką samą ilość wirusa, jak osoby nieszczepione

a nauka Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego odkryli, że osoby, z którymi się kontaktują: zmienna delta Z COVID-19 Po pełnym szczepieniu nosili podobną ilość koronawirusa jak ci, którzy zachorowali i nie zostali zaszczepieni. Naukowcy podkreślili, że szczepienia nadal zapewniają przede wszystkim dobrą ochronę przed infekcjami, a Chroni przed poważną chorobą z nią.

Badanie rzeczywistych danych z Wielkiej Brytanii wskazuje jednak, że osoby, które zostały zaszczepione infekcja „przełom” Nadal może stanowić poważne zagrożenie dla osób cierpiących na nią Nie zaszczepiony.

W badaniu, które nie było jeszcze recenzowane, stwierdzono, że „infekcje występujące po dwóch szczepieniach miały szczytowe obciążenie wirusem podobne do tego u osób nieszczepionych”. „Obciążenie” wirusowe lub obciążenie wirusem odnosi się do ilości, którą ludzie zakażeni koronawirusem noszą, a następnie „zrzucają” lub uwalniają do otaczającego ich środowiska, gdzie mogą zarazić innych.

W ankiecie porównano dane rządu brytyjskiego dotyczące ponad 380 000 osób, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny od grudnia do maja tego roku, kiedy to pierwszy odkryty wariant alfa był odpowiedzialny za większość przypadków w Wielkiej Brytanii, z danymi dotyczącymi ponad 350 000 zarażonych osób. Następne cztery miesiące, kiedy Delta dominował.


Biden zaleca milionom dawki przypominające…

08:59

Główny badacz w Oksfordzie, dr Sarah Walker, powiedział: telegraf Że badanie pokazuje dwie dawki szczepionek Pfizer/BioNTech, Moderna lub AstraZeneca „Nadal jesteś opiekuńczy. Nadal masz mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia – ale jeśli tak się stanie, będziesz miał podobny poziom wirusa, jak ktoś, kto nigdy nie był szczepiony”.

Dane wykorzystane w badaniu nie pokazują, jak prawdopodobne jest, że osoba w pełni zaszczepiona wariantem delta przeniesie infekcję na inną osobę w porównaniu z inną osobą. osoba niechroniona z powodu wirusa. Jednak wysokie miano wirusa stwierdzone w badaniu jest mocną wskazówką, że ryzyko przeniesienia wariantu delta może być podobne przez osoby zaszczepione i nieszczepione.

READ  Być może neandertalczycy jako pierwsi dokładnie zrelacjonowali ten artykuł: ScienceAlert

Odkrycia mogą mieć konsekwencje dla decydentów, którzy od miesięcy mają do czynienia z bankami, mając nadzieję, że szczepiąc dużą część danej populacji, ochronią również ludzi, którzy nie mogliby lub nie chcieliby się zaszczepić, ogólnie zmniejszając transmisję.

„Fakt, że oni… [fully vaccinated people] Mogą mieć wysoki poziom wirusa, co sugeruje, że ludzie, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, mogą nie być tak chronieni przed wariantem delta, jak się spodziewaliśmy. ” odporność na stadoMamy nadzieję, że nieszczepieni będą chronieni, jeśli będziemy mogli zaszczepić wystarczającą liczbę osób. Podejrzewam jednak, że wyższy poziom wirusa u osób, które zostały zaszczepione, jest zgodny z faktem, że osoby nieszczepione są nadal narażone na wysokie ryzyko”.


Dyrektor generalny firmy Pfizer o dostawach szczepionek

04:15

Przesłanie Walker i jej zespołu w Oksfordzie było jasne: szczepienie pozostaje najlepszym sposobem zapobiegania infekcji, a na pewno przeciwko niej. Poważna choroba lub hospitalizacja Z COVID-19, w tym w wariancie delta.

Żadna ze szczepionek koronawirusowych zatwierdzonych do stosowania w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii nie wyeliminowała jeszcze ryzyka zakażenia, ale wszystkie zmniejszają to ryzyko o 70–90% – i okazały się najskuteczniejsze w zapobieganiu hospitalizacji i zgony.

„Istnieje wiele powodów, dla których szczepionki są tak dobre w zmniejszaniu konsekwencji zarażenia wirusem” – powiedział Walker. telegraf. „Możesz nadal mieć łagodniejszą infekcję i możesz nie trafić do szpitala”.

Powiedziała, że ​​chociaż wyniki trwającego badania skuteczności szczepionek są ważne, „nie są one wszystkim i naprawdę ważne jest, aby pamiętać, że szczepionki są bardzo skuteczne w zapobieganiu hospitalizacji”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *