Beyoncé usuwa obraźliwe słowo z nowej piosenki

Beyoncé usuwa obraźliwe określenie dla osób niepełnosprawnych z nowej piosenki nagranej w renesansie, zaledwie kilka tygodni po tym, jak raper Lizzo zmienił tekst, aby usunąć to samo słowo.

„Słowo, które nie zostało użyte celowo w szkodliwy sposób, zostanie zastąpione” – napisała rzeczniczka Beyoncé w oświadczeniu dla The Associated Press we wtorek.

W gorącej piosence, napisanej m.in. z kanadyjskim raperem Drake’iem, użyto słowa „spaz”, które jest obraźliwym odniesieniem do medycznego terminu spastic hemiplegia, formy porażenia mózgowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Beyoncé wysyła wiadomość do fanów po upuszczeniu nowego albumu

Lizzo usunęła również to słowo z jednej ze swoich piosenek, Grrrls, w czerwcu po tym, jak obrońcy niepełnosprawności skarżyli się na tekst. Lizzo powiedziała w oświadczeniu, że nigdy nie chciała promować obraźliwego języka.

Odnosząc się do słów Lizzo, które doprowadziły do ​​zmiany, orędowniczka niepełnosprawności Hannah Daveney napisała na Twitterze, że słysząc ponownie słowo Beyoncé, „odczuło się uderzenie w twarz społeczności osób niepełnosprawnych i postępów, których próbowaliśmy z Lizzo”.

READ  Od Matrixa do Makbeta i Michaela Caine'a: ​​Przewodnik po filmach Boxing Day

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top