Biały Dom oferuje telefon Nicki Minaj, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące szczepionek

Zabawna odpowiedź Nicki Minaj na Borisa Johnsona w sprawie dezinformacji o Covid-19. Wideo / Kanał 4

Biały Dom w środę zaproponował połączenie Nicki Minaj z jednym z lekarzy administracji Bidena, aby odpowiedzieć na jej pytania dotyczące szczepionki przeciwko Covid-19, po fałszywym tweecie urodzonego w Trynidadzie rapera, który twierdził, że szczepionka powoduje impotencję, która stała się wirusowa.

Biały Dom powiedział, że wykonał takie rozmowy z innymi zainteresowanymi szczepionką, w ramach agresywnej kampanii public relations, aby odeprzeć szerzącą się dezinformację na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki.

Minaj napisał w środę na Twitterze, że „Biały Dom mnie zaprosił” i „Tak, idę”, ale urzędnik Białego Domu powiedział, że raperowi po prostu zaproponowano telefon.

Minaj trafiła na pierwsze strony gazet na początku tego tygodnia, kiedy wskazała w tweecie swoim ponad 22,6 milionom obserwujących, że Gala Met wymagała szczepienia uczestników i że nie dostanie strzału, dopóki „Czuję, że zrobiłem wystarczająco dużo badań. ” Później opublikowała tweet, w którym podzieliła się niezweryfikowaną historią o jej bliskiej przyjaciółce z Trynidadu. Minaj potwierdził, że nieznana osoba „stała się bezradna” i „jej jądra spuchły” po otrzymaniu zastrzyku.

Dr Anthony Fauci, wiodący w kraju ekspert ds. chorób zakaźnych, odrzucił to twierdzenie jako dezinformację podczas wtorkowego wywiadu w CNN.

Koronawirus choroba

„Nie ma na to dowodów i nie ma mechanicznego powodu, aby to sobie wyobrażać” – powiedział.

Przez cały rok Biały Dom starał się przeciwdziałać oporowi wobec możliwości, zwłaszcza wśród mniejszej, bardziej republikańskiej grupy demograficznej. Administracja w szczególności przytoczyła fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek jako siłę napędową tego wahania. Wskazuje na badanie przeprowadzone przez Center for Combating Digital Hate, organizację non-profit zajmującą się ekstremizmem, która połączyła dziesiątki kont z publikowaniem większości dezinformacji związanych ze szczepionkami na Facebooku.

READ  Hydraulik z Białego Domu: Harrelson i Theroux spotykają się ponownie w przezabawnej satyrze Watergate

Administracja szukała nowych sposobów na rozwianie dezinformacji i skontaktowanie się z młodymi sceptykami na temat szczepionki, a na początku tego roku zaprosiła nastoletnią gwiazdę pop Olivię Rodrigo do Białego Domu, aby pokazać swoje poparcie dla zdjęcia.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *