Boeing Starliner wraca ze stacji kosmicznej

NASA i Boeing CST-100 Starliner wylądowały w środę w Nowym Meksyku.

Lądowanie oznaczało zakończenie bezzałogowego testu lotu orbitalnego statku kosmicznego 2 (OFT-2) na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Kapsuła spadła z powrotem na Ziemię około czterech godzin po opuszczeniu orbitującego laboratorium.

NASA powiedziała, że ​​misja Boeing Starliner Był to „kluczowy krok w walidacji wydajności systemów Boeinga” i że OFT-2 „przybliża naród o ważny krok do posiadania dwóch unikalnych ludzkich systemów transportowych do transportu astronautów do i ze stacji kosmicznej z amerykańskiej ziemi”.

Witamy w japońskim astronaucie na Lunar Gateway NASA, powiedział Biden

SpaceX Elon Musk Jest już liderem, wypuszcza astronautów – i turystów – w kosmos od 2020 roku.

„Dzisiaj program Commercial Crew NASA i nasz partner przemysłowy, Boeing, podjęli ważny i udany krok w podróży, aby umożliwić więcej misji lotów kosmicznych na Międzynarodową Stację Kosmiczną na amerykańskim statku kosmicznym z amerykańskiej ziemi” – powiedział administrator NASA Bill Nelson w oświadczeniu. .

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

„Misja OFT-2 reprezentuje siłę współpracy, która pozwala nam wprowadzać innowacje dla dobra ludzkości i inspirować świat poprzez odkrycia. Ten złoty wiek lotów kosmicznych nie byłby możliwy bez tysięcy osób, które wytrwały i włożyły swoją pasję w ten wielki wyczyn.”

„Jestem niezwykle dumny z poświęcenia i wytrwałości wykazanych przez zespół NASA, Boeinga i ULA, których kulminacją było pomyślne ukończenie Drugi test lotu orbitalnego Starlinera Od początku do końca Steve Stitch, dyrektor NASA Commercial Crew Program, powiedział w oświadczeniu. „Podczas tego procesu Starliner dostarczył ogromną ilość cennych danych, które nadal oceniamy w naszych wysiłkach na rzecz dostarczenia w pełni funkcjonalnego, połączonego z Internetem statku kosmicznego dla podróży załóg na stację kosmiczną, gdy tylko będzie to bezpieczne”.

Testy w locie rozpoczęły się 19 maja. Starliner został wystrzelony na rakiecie ULA Atlas V. Ze stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie. Zacumował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w piątek, po czym astronauci przetestowali tam łączność i systemy komputerowe Starlinera oraz zabrali zaopatrzenie.

Boeing odwołał pierwszą próbę dotarcia do stacji kosmicznej w 2019 roku po błędach oprogramowania. Problem został rozwiązany latem ubiegłego roku, ale zużyte zawory udaremniły drugą próbę.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Po przejrzeniu danych z NASA i Boeinga z tego lotu testowego, zespoły będą kontynuować plany dotyczące Starlinera i jego następnej misji, testując lot załogi do stacji kosmicznej.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top