Burmistrz mówi, że Warszawa straci miliardy wpływów z tytułu zmiany podatków przez rząd

Warszawa traci 3,5 3,5 mld (754 mln euro) Mer stolicy Rafael Trusskovsky mówi, że dochody zostały wygenerowane w ciągu dwóch lat podatkowych w latach 2022-23 z powodu niedawnej zmiany systemu podatkowego wprowadzonej przez rząd.

Truskowski ostrzega, że ​​Warszawa jest „zagrożona katastrofą”, ponieważ jego miasto boryka się z dużymi obciążeniami finansowymi z powodu epidemii i niedawnego napływu uchodźców. Wiceminister finansów mówi, że rząd „uważnie słucha” lokalnych urzędników i jest gotów przedyskutować z nimi tę kwestię.

Polskie porozumienie: Jak wielka reforma podatkowa stała się dla rządu katastrofą PR

„Sytuacja budżetowa na ten rok ma zły początek” – powiedział burmistrz na konferencji prasowej. Gazeta Wyborcza Codziennie. „I nie poruszyłem kwestii ogromnej inflacji i ogromnych wysiłków na rzecz integracji ukraińskich uchodźców, na które trzeba znaleźć pieniądze”.

Burmistrz wspomina o zestawie Reformy podatkowe zostały wprowadzone w tym roku To Stworzenie bardziej progresywnego systemu poprzez obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) od osób o niskich dochodach, jednego z głównych źródeł finansowania władz lokalnych.

– Już teraz widać, że wpływy z PIT w lutym były o 11% niższe niż rok temu, a budżet państwa otrzymał 31% – cytuje Interię Trzaskowski.

Polski rząd zapowiada najnowszą zmianę w systemie podatkowym, w tym obniżenie podatku dochodowego

Truskowski powiedział, że podniesienie wynagrodzeń niepodatkowych do 30 tys., wprowadzone w styczniu, już obniżyło podatek dochodowy od osób fizycznych z 17% do 12%, jednocześnie tworząc deficyt środków samorządowych. Zapowiedziany w zeszłym miesiącuZmniejszy też zyski kapitałowe o blisko 1 miliard dolarów rocznie.

„Sytuacja budżetowa na lata 2022/2023 i kolejna obietnica obniżki podatków, która sią spustoszenie w budżecie miasta”, powiedział Truskowski, dodając, że „rząd przenosi więcej obowiązków na władze lokalne”, „rozpoczyna epidemię”, a teraz Zarządzanie bezprecedensowym napływem uchodźców z Ukrainy.

Miasto w siedmiu tygodniach rosyjskiej inwazji Warszawa wydała 55 mln zł Burmistrz powiedział, że mimo pomocy uchodźcom z Ukrainy (11,8 mln euro), do tej pory otrzymał niespełna 8,8 mln (1,7 mln euro) odszkodowania.

Warszawa wydała 55 mln zł na wsparcie ukraińskich uchodźców

Podatek został zmodyfikowany w tym roku w ramach pierwszego pakietu rządowego „polskiej umowy”. Były zmiany Został ostro skrytykowany przez polityków opozycji i wielu ekspertów, pospiesznie przygotowany i pełen błędów.

READ  Komisja Europejska szybko reaguje na orzeczenie Polski przeciwko brukselskiemu prawu unijnemu

Początkowo rząd odrzucił krytykę, ale Potem przyznał się do pewnych problemów I przeniósł się, aby je naprawić. Najnowsze poprawki umożliwiające właścicielom firm zmianę systemu podatkowego na bieżący rok podatkowy zostały zaprezentowane w środę.

Tego samego dnia wiceminister finansów Artur Soboń powiedział, że rząd „uważnie słucha” władz samorządowych i jest „gotowy do rozmów o rozwiązaniach formalnych”.[ir] Udział w podatkach, w tym podatku dochodowym ”, jednak odmówił podania dalszych szczegółów, podają raporty Polski Instytut Prasy (PAP).

Źródło: Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top