CDC: 2% zakażeń „penetrujących” powoduje zgony wywołane przez COVID-19

W ciągu czterech miesięcy, w którym amerykańska kampania szczepień trwała w wyścigu z falą mutacji COVID-19, ogólnokrajowe badanie wykazało, że prawie 10000 osób zaraziło się koronawirusem po otrzymaniu wszystkich zalecanych dawek.

Dwa procent tych pacjentów z infekcjami „przełomowymi” zmarło, według A. Nowy raport Z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

To może brzmieć jak zła wiadomość. Ale jeśli wziąć pod uwagę liczby, eksperci od chorób zakaźnych twierdzą, że to naprawdę dobra wiadomość.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia w 46 stanach i terytoriach odnotowano łącznie 10 262 zakażeń poszczepiennych. Według Centers for Disease Control and Prevention, przypadki te stanowią mniej niż 0,01% ze 107 496 325 osób w Stanach Zjednoczonych, które zostały w pełni zaszczepione do 30 kwietnia. Oprogramowanie do śledzenia danych COVID.

Vanderbilt ekspertem od chorób zakaźnych Dr William Schaffner Nowe odkrycia wskazują na raport dotyczący trzech szczepionek COVID-19 – dwóch dawek oferowanych przez firmy Pfizer-BioNTech, Moderna i jednorazowej opcji firmy Johnson & Johnson – które do tej pory zostały wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Nie ma go wśród autorów nowego raportu. Ale jest bardzo dumnym wujem.

„To daje im ocenę A, jeśli nie A +” – powiedział Schaffner. „To pokazuje, że zakażenie wśród osób zaszczepionych jest przede wszystkim niezwykłe. Po drugie, wśród tych zakażeń związanych ze śmiercią jest bardzo niewiele”.

W raporcie opublikowanym we wtorek, naukowcy z CDC przyznali, że liczba 10262 infekcji przenikających będzie prawdopodobnie „mniejsza niż duża liczba”. Wiele osób, które zaraziły się infekcją pomimo szczepienia, mogło w najgorszym przypadku cierpieć na łagodną chorobę i jeszcze nie Starają się przeprowadzić test, aby potwierdzić przyczynę.

READ  SpaceX miał kłopoty na pokładzie swojego pierwszego rejsu. Mogło być znacznie gorzej

Jednak autorzy badania napisali w Tygodniowym raporcie dotyczącym zachorowalności i śmiertelności, że liczba zakażeń COVID-19, którym udało się zapobiec dzięki szczepieniom, „znacznie przekroczy” rzeczywistą liczbę zakażeń poszczepiennych.

Badanie wykazało również, że 995 osób, które otrzymały wszystkie zalecane dawki, było hospitalizowanych. Ale nie wszyscy z nich byli tam z powodu COVID-19 – w rzeczywistości 29% nie miało objawów COVID-19 i zostało zaakceptowanych z innych powodów.

W sumie 160 w pełni zaszczepionych osobników zmarło z powodu infekcji penetrującej w okresie badania. To 2% osób z nagłą infekcją i 0,0001% populacji USA, które zostały w pełni zaszczepione do 30 kwietnia. Wszystkie 160 osób było w wieku od 71 do 89 lat.

Tylko kraje, które zgłosiły śmierć, potwierdziły, że ci pacjenci zarazili się koronawirusem – nie że zmarli w wyniku COVID-19. W niektórych przypadkach może być odpowiedzialna inna choroba.

Krótko mówiąc, chociaż szczepionki COVID-19 dopuszczone do użytku w Stanach Zjednoczonych nie stanowiły osłony immunologicznej przed infekcją, działały wyjątkowo dobrze – stwierdzili eksperci. Nawet jeśli wystąpiły nadkażenia, szczepionki prawdopodobnie zapobiegały ciężkim chorobom, hospitalizacjom i zgonom u osób, które na nie zachorowały.

Powiedział: „To bardzo uspokajające”. Dr Paul Offitt, Ekspert ds. Szczepień w szpitalu dziecięcym w Filadelfii. Dodał, że wraz ze wzrostem odsetka zaszczepionych i wyzdrowiałych Amerykanów infekcje muszą nadal gwałtownie spadać.

Więcej upewnienia pochodziło z innego ustalenia raportu: nadkażenie prawdopodobnie nie było spowodowane przez warianty koronawirusa, których obawiali się naukowcy.

Badania wykazały, że warianty genetyczne pochodzące z Wielkiej Brytanii, Brazylii, Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych mogą osłabiać skuteczność szczepionek. Jednak częstość występowania „niepokojących wariantów” wśród osób, które doświadczyły przełomowej infekcji, nie sugeruje, że jakikolwiek wariant robił to w dramatyczny sposób.

W sumie 5% próbek od pacjentów ze stwierdzonymi infekcjami penetrującymi zostało zsekwencjonowanych genetycznie, a 64% z nich było wariantami budzącymi obawy.

READ  Covid nigdy nie stanie się endemicznym wirusem, ostrzega naukowiec

Ich różnorodność w tej grupie jest ściśle związana z ich obecnością w ogólnej populacji Stanów Zjednoczonych: Wariant brytyjski (Znany naukowcom jako B.1.1.7) był najbardziej powszechny, a za nim dwie zmienne, które po raz pierwszy odkryto w Kalifornia (B 1.429 i B 1.427). Dwóch kolejnych, Brazylia (s. 1) i Republika Południowej Afryki (1351), podniosły zamek.

„To mówi mi, że szczepionki zapobiegają infekcjom i nie ma nieuczciwych agentów, którzy unikają tej ochrony” – powiedział Schaffner. „Szczepionki działają”.

Ale to nie znaczy, że możemy znieść naszą chwałę.

Schaffner dodał: „To świetny raport na dziś, ale wiesz, że zbliża się kolejny semestr”. „Będziemy patrzeć, jak długo zajmie ochrona szczepionek. Musimy nadal monitorować te zmienne. Musimy zachować czujność”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top