CDC – NBC Chicago mówi, że wszystkie hrabstwa z wyjątkiem 1 w Illinois, w których występuje „znaczna” lub „wysoka” transmisja COVID, powinny ukrywać się w pomieszczeniach

W każdym hrabstwie Illinois, z wyjątkiem jednego, występuje „znaczna” lub „podwyższona” transmisja COVID-19 przez społeczność, co stawia prawie cały stan w kategorii, w której wszyscy w wieku powyżej dwóch lat powinni wznowić noszenie masek w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień, mówi Federalni urzędnicy ds. zdrowia.

Centra Kontroli i Prewencji Chorób zaktualizowały swoje wytyczne pod koniec zeszłego miesiąca, aby zalecić, aby w pełni zaszczepione osoby ponownie nosiły maski w pomieszczeniach na obszarach Stanów Zjednoczonych z „znaczną” lub „wysoką” transmisją COVID-19.

Nowe wytyczne są odwróceniem poprzednich zaleceń, zgodnie z którymi osoby, które zostały w pełni zaszczepione, mogą zdejmować maski w większości miejsc.

Więc w jakich obszarach CDC zaleca ludziom noszenie masek w pomieszczeniach? Agencja odnosi się do Śledzenie danych COVID-19 Pokazuje poziomy transmisji społeczności wraz z innymi danymi dla każdego hrabstwa w Stanach Zjednoczonych

W sobotę 101 ze 102 hrabstw Illinois doświadczyło „znaczącego” lub „wysokiego” poziomu transmisji w społeczności, co doprowadziło do zaleceń dotyczących ukrywania się w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień.

Jedynym hrabstwem, które nadal znajduje się na „umiarkowanym” poziomie transmisji, jest hrabstwo Stark, w którym 98 hrabstw – w tym każdy hrabstwo w rejonie Chicago – doświadcza „wysokiej” transmisji i tylko trzy w „dużym” zasięgu transmisji: hrabstwa Putnam, Lee i Whiteside, na zachód od regionu Chicago.

Agencja korzysta dwie wagi Pogrupowanie hrabstw USA według czterech poziomów transmisji ze społeczności: liczba nowych przypadków na 100 000 mieszkańców oraz odsetek pozytywnych testów na COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia.

Jeśli powiat zgłosi 50 do 100 przypadków na 100 000 mieszkańców w okresie siedmiu dni lub wskaźnik dodatni wynosi od 8% do 10%, to zalicza się do kategorii „istotna transmisja”, podczas gdy osoby zgłaszające 100 lub więcej przypadków na 100 000 lub mają A dodatni wskaźnik wynoszący co najmniej 10% jest klasyfikowany jako „wysoka transmisja”. Są to dwie grupy, które CDC zaleca noszenie maski.

READ  Wścieklizna ostrzegająca przed szopami pracz w barze w Północnej Dakocie

CDC powiedział również w zeszłym tygodniu, że w pełni zaszczepione osoby „mogą zdecydować się na maskowanie niezależnie od poziomu transmisji, szczególnie jeśli oni lub ktokolwiek w ich gospodarstwie domowym ma obniżoną odporność lub jest narażony na zwiększone ryzyko ciężkiej choroby, lub jeśli członek ich rodziny jest niewrażliwy. ”

Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois powiedział w zeszłym miesiącu, że jest „w pełni adoptowany”. Zaktualizowane wytyczne dla CDC I podążając za przykładem federalnych urzędników służby zdrowia, zalecając ukrywanie masek w pomieszczeniach w szkołach podstawowych i podstawowych na całym świecie wśród nauczycieli, personelu, uczniów i odwiedzających szkołę, niezależnie od statusu szczepień.

Następnie 4 sierpnia gubernator JB Pritzker ogłosił nowy mandat dotyczący masek, wymagający – zamiast zalecania – aby wszyscy uczniowie, nauczyciele i personel w szkołach podstawowych i podstawowych nosili maski podczas przebywania w pomieszczeniach, ponieważ urzędnicy podejmują kroki w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się przenoszona zmienna delta.

Pritzker powiedział, że nowy wymóg wejdzie w życie natychmiast i będzie miał również zastosowanie do wszystkich uczniów i trenerów zaangażowanych w sporty halowe i inne zajęcia.

„Jako wasz gubernator mam obowiązek powiedzieć, że wszyscy musimy podjąć natychmiastowe i pilne działania, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu delta” – powiedział. „Ludzie umierają i nie muszą umierać”.

Pritzker dodał, że stan ma „ograniczony okres czasu”, aby spowolnić rozprzestrzenianie się zmiennej delta.

Według gubernatora pracownicy stanowi, którzy pracują w kongregacyjnych ośrodkach opieki, domach weteranów i zakładach karnych, będą również zobowiązani do otrzymania szczepionek przeciw COVID-19.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *