CDC stwierdziło, że Covid-19 był związany z czterokrotnie większym ryzykiem urodzenia martwego dziecka w erze delta

Puste łóżka dla noworodka na szpitalnym oddziale położniczym.

pusty urodzony łóżko Na oddziale położniczym szpitala.
Zdjęcie: Sean Gallup (Obrazy Getty)

Nowe badania potwierdzają dodatkowe ryzyko dla kobiet w ciąży i ich rodzin Twarz Covid-19. Niedawno opublikowane dane z Centers for Disease Control and Prevention pokazują, że kobiety w ciąży zakażone COVID-19 są bardziej narażone na urodzenie martwego dziecka; Wygląda na to, że ten link jest jeszcze silniejszy Pojawienie się zmiennej delta.

Badania wykazały od pewnego czasu, że COVID-19 jest bardziej niebezpieczny dla kobiet w ciąży. oni bardziej prawdopodobne ekspertyza poważna choroba, śmierć, i powikłania porodowe. Te nowe badania opublikowany Centrum Kontroli Chorób (CDC) w zeszłym tygodniu, oferując bliższe przyjrzenie się zagrożeniom martwego urodzenia, jakie stwarza koronawirus, w szczególności zmienna delta.

W badaniu uwzględniono ponad milion porodów szpitalnych między: Marzec 2020 i Wrzesień 2021 r. Liczba martwych urodzeń – utrata dziecka przed lub w trakcie porodu – była na ogół niska w tym okresie. Jednak osoby zarażone Covid-19 w momencie urodzenia były znacznie bardziej narażone na poronienie. Ogólnie rzecz biorąc, około 1,26% ciężarnych kobiet, które urodziły dziecko urodziło martwe dziecko, w porównaniu do 0,64% tych, które nie urodziły.

Koronawirus typu delta jest bardziej zakaźny niż oryginalne szczepy koronawirusa, które jako pierwsze się rozprzestrzeniły świat w zeszłym roku. Ale istnieją mieszane dowody na pojemność delta spowodować poważniejszą chorobę. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC) istnieją dane pokazujące, że ludzie ogólnie mogą być bardziej podatni na hospitalizację z wynikiem delta, ale te hospitalizowane osoby mają podobne wyniki, jak w przypadku szczepów sprzed delta. Niestety wydaje się, że tak nie jest osoby w ciąży.

W okresie od lipca 2021 do września 2021, kiedy wariant delta stał się dominującą formą wirusa, wskaźnik martwych urodzeń dramatycznie wzrósł wśród zarażonych wirusem. Ludzie, od 0,98% urodzeń przed deltą do 2,70%. W porównaniu z osobami niezainfekowanymi oznaczało to czterokrotnie większe ryzyko infekcji Poronienie.

Wyniki wydają się potwierdzać anegdotyczne raporty Więcej martwych urodzeń i innych komplikacji podczas szczytu niedawnej pandemii prowadzonej przez DeltaI I nie wróżą dobrze w najbliższej przyszłości, Jeśli chodzi o. Nie można zaprzeczyć, że liczba przypadków Covid-19 ponownie rośnie, chociaż nadal są one skoncentrowane wśród osób nieszczepionych.

Jednak w porównaniu z ogólną populacją kobiety w ciąży nadal rzadziej są szczepione przeciwko COVID-19, częściowo z powodu błędnych przekonań na temat Bezpieczeństwo szczepionki. W rzeczywistości badania nie wykazały zwiększonego ryzyka niekorzystnych skutków zdrowotnych po szczepieniu kobiet w ciąży. Eksperci, w tym autorzy obecnego badania, nadal namawiają ich do jak najszybszego zaszczepienia.

„Wdrożenie opartych na dowodach strategii zapobiegania COVID-19, w tym szczepień przed ciążą lub w jej trakcie, ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia wpływu COVID-19 na martwe urodzenie” – napisali autorzy.

READ  San Francisco zniesie niektóre przepisy dotyczące masek 15 października, inne hrabstwa Bay Area przedstawiają plany wycofania się

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top