Centra Kontroli Chorób (CDC) wydają nowe wytyczne kończące 5-dniowy okres izolacji pacjentów, którzy wracają do zdrowia z powodu zakażenia koronawirusem (COVID-19).

Centra Kontroli Chorób (CDC) wydają nowe wytyczne kończące 5-dniowy okres izolacji pacjentów, którzy wracają do zdrowia z powodu zakażenia koronawirusem (COVID-19).

Ludzie nie muszą już przebywać w izolacji przez pięć dni po ustąpieniu objawów.

Osoby wracające do zdrowia COVID-19 Według nowych wytycznych amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom nie ma już potrzeby pozostawania w izolacji przez pięć dni po ustąpieniu objawów.

Zgodnie z zaktualizowanymi wytycznymi CDC, pacjenci z Covid-19 powinni pozostać w domu i trzymać się z dala od innych przez co najmniej 24 godziny po ustąpieniu objawów i ustąpieniu gorączki oraz bez przyjmowania leków.

„Dzisiejsze oświadczenie odzwierciedla postęp, jaki poczyniliśmy w ochronie przed poważnymi chorobami wywołanymi przez Covid-19” – stwierdziła w oświadczeniu dr Mandy Cohen, dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. „Musimy jednak nadal stosować zdroworozsądkowe rozwiązania, o których wiemy, że działają, aby chronić siebie i innych przed poważnymi chorobami wywoływanymi przez wirusy układu oddechowego – obejmuje to szczepienia, leczenie i pozostanie w domu, gdy jesteśmy chorzy”.

CDC twierdzi, że przez te pięć dni po tym, jak poczujesz się dobrze i nie będziesz mieć gorączki, powinieneś nosić dobrze dopasowaną maskę, zachować dystans od innych, poddać się testom i stosować zwiększone praktyki higieniczne.

Zauważono również, że wytyczne były przeznaczone dla placówek społecznych, a nie placówek opieki zdrowotnej, takich jak szpitale czy domy opieki, gdzie obowiązują te same wytyczne dotyczące pięciodniowej izolacji.

„Chcieliśmy zapewnić ludziom łatwy i zrozumiały sposób ochrony siebie” – Cohen powiedział ABC News, że agencja federalna zrezygnowała z zaleceń dotyczących 5-dniowej izolacji przed koronawirusem.

„Osoby najbardziej podatne na te wirusy były dla nas najwyższym priorytetem, gdy opracowywaliśmy te wytyczne. Wszyscy znamy osobę, która jest zagrożona, jest to ktoś w mojej rodzinie. Dlatego było to dla mnie najważniejsze” – powiedział Cohen.

READ  Statek kosmiczny na Marsie dostrzegł coś, czego naukowcy nie sądzili, że zobaczą

„Higiena rąk, wentylacja przez maskę, wykonywanie testów… to są rzeczy, które chcemy zastosować jako dodatkowe strategie w ciągu pięciu dni po ustąpieniu gorączki i ustąpieniu objawów” – dodał Cohen.

Cohen powiedział również, że CDC znalazło sposób na wprowadzenie prostych wytycznych i ochronę osób zagrożonych.

„Wiemy, że jeśli wszystko będzie proste, a ludzie będą o nich pamiętać i korzystać z nich, w rzeczywistości oznacza to, że ogólnie będziemy mieli mniejsze rozprzestrzenianie się wirusa” – powiedział Cohen.

Najnowsze wytyczne są zgodne z zaleceniami Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dotyczącym grypy „od dziesięcioleci” – stwierdziła agencja.

„Konkluzja jest taka, że ​​jeśli ludzie będą przestrzegać tych praktycznych zaleceń, aby uniknąć zachorowania oraz chronić siebie i innych, jeśli zachorują, pomoże to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów układu oddechowego, a to oznacza, że ​​mniej osób zachoruje poważnie” – stwierdziła. Doktor Demeter Daskalakis, dyrektor Krajowego Centrum ds. Szczepień i Chorób Układu Oddechowego, w oświadczeniu: „Obejmuje to podjęcie zwiększonych środków ostrożności, które mogą pomóc chronić osoby najbardziej narażone na poważne choroby”.

Z opublikowanych w piątek danych wynika, że ​​w zeszłym tygodniu liczba hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem nieznacznie spadła. Liczba hospitalizacji z powodu koronowirusa pozostaje niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku, przy czym nadal najwyższy wskaźnik hospitalizacji mają osoby powyżej 65. roku życia.

Jednak według CDC tygodniowo było 17 310 hospitalizacji z powodu Covid-19, a 2,1% zgonów w szpitalach można przypisać Covid-19.

Mark Osborne z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *