Ceny warzyw w krajach bałtyckich i Polsce rosły szybciej niż w krajach nordyckich w 202 roku | Stan: schorzenie

Sztokholm, 5 listopada 2021 / PRNewswire / – Ceny drewna w krajach nadbałtyckich są ściśle monitorowane przez ostatnie 20 lat. W pierwszej dekadzie ceny drewna w krajach skandynawskich były płacone z wyższą premią niż w innych regionach, a w następnej dekadzie na rynkach południowo-wschodnich (kraje bałtyckie i Polska) Miał wysokie koszty rejestracji.

Jednak w 2021 r. wystąpiła stosunkowo niewielka różnica cen między krajami regionu południowo-wschodniego a krajami skandynawskimi, przy czym koszty rejestracji znacznie wzrosły w regionie południowo-wschodnim, podczas gdy wzrost kosztów w krajach skandynawskich był bardzo umiarkowany (patrz wykres). W II kwartale/21 roku indeks cen trocin (w przeliczeniu na euro) dla południowo-wschodniego regionu Morza Bałtyckiego wzrósł o 63%, podczas gdy indeks dla krajów skandynawskich wzrósł tylko o 16%, według Wood Resource Quarterly. . W krajach nadbałtyckich ceny były znacznie wyższe Łotwa I Polska W 2021 więcej niż rok wcześniej.

Do 2020 roku tylko 4,3 mln m²3 Kłody miękkie były wysyłane za granicę między krajami Morza Bałtyckiego. Pochodził z dużego udziału w handlu Estonia I Łotwa Do zrobienia Finlandia I Szwecja. Były też inne znaczące przepływy handlowe Norwegia Do zrobienia Niemcy, Finlandia Do zrobienia Szwecja, I Niemcy Do zrobienia Litwa. Połowa wielkości kłód drewna iglastego w obrocie to drewno, które przez ostatnie pięć lat było stosunkowo stabilne.

Eksport drewna iglastego z krajów bałtyckich spadł z 20-letniego maksimum w 2014 r., a całkowity eksport w 2021 r. szacuje się na 40% niższy niż w 2014 r. Natomiast eksport drewna iglastego wzrósł w tym samym okresie, po długim trendzie wzrostowym, który rozpoczął się w 2008 roku. W rezultacie w trzech krajach bałtyckich mniej niż 1%. Europy Powierzchnia lasów, obecnie ok. 10 proc. Europy Hurtowy eksport drewna.

Czy interesują Cię informacje o globalnym rynku produktów z drewna? Wood Resource Quarter (WRQ) to 75-stronicowy raport założony w 1988 roku i ma subskrybentów w ponad 30 krajach. Utwory wydań Ceny trocin, pulpy, drewna i pelletu Oraz raporty na temat rozwoju handlu i rynku drzewnego w większości kluczowych regionów na całym świecie. Więcej informacji na temat najnowszych międzynarodowych trendów na rynku produktów leśnych można znaleźć na stronie www.WoodPrices.com

Informacje kontaktowe

READ  Polska mogłaby głosować w referendum prywatyzacyjnym, być może równolegle z październikowymi wyborami

Wood Resources International LLC

Hakan Ekstrom, W Seattle, Stany Zjednoczone

[email protected]

www.drewnoceny.pl

Cision przyniósł ci te informacje http://news.cision.com

https://news.cision.com/wood-resources-international-llc/r/sawlog-prices-in-the-baltic-states-and-poland-grow-szybciej-niz-w-nordics-in- 202, c3448310

Do pobrania dostępne są następujące pliki:

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *