Ceny wywoławcze Wellington House po raz pierwszy powyżej 1 miliona dolarów

Ceny nieruchomości w Wellington proszą o przekroczenie miliona dolarów po raz pierwszy w danych Trade Me (zdjęcie pliku)

Ross Giblin/Personel

Ceny nieruchomości w Wellington proszą o przekroczenie miliona dolarów po raz pierwszy w danych Trade Me (zdjęcie pliku)

Średnie ceny domów w Wellington przekraczają milion dolarów na Trade Me po raz pierwszy, a wiadomości dla kupujących domy nie są dużo lepsze w całym kraju.

Opublikowane w czwartek dane Trade Me obejmują ceny notowań, a nie ceny sprzedaży i obejmują okres do końca października.

Średnia cena wywoławcza domu Wellingtona wyniosła w październiku 1,02 miliona dolarów. Patrząc na cały obszar Wellington, w tym Wairarapa i Kāpiti, średnia cena wywoławcza spadła do 935 400 USD, powiedział Gavin Lloyd, dyrektor ds. sprzedaży nieruchomości w Trade Me.

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny w regionie stale rosły o co najmniej 10 procent rok do roku, ponieważ podaż starała się nadążyć za nieubłaganie wysokim popytem” – powiedział.

Czytaj więcej:
* Co się dzieje, gdy naukowcy podniosą kamerę? Konkurs fotograficzny personelu rejestruje niesamowite fakty dotyczące wieku od dziewięciu do pięciu lat (nie to)
* Ceny nieruchomości Trade Me proszą o 17% wzrost
* Podane mediany cen domów osiągnęły najwyższy poziom w historii, o 16 procent więcej niż w kwietniu ubiegłego roku.

„Niestety dla nabywców pierwszych domów jest teraz znacznie trudniej kupić nieruchomość w stolicy”.

W Wellington nie zwyciężyła stara baza popyt kontra podaż, w której popyt na Wellington spadł o 16 procent w roku poprzedzającym październik, podaż wzrosła o 16 procent, a ceny ofertowe wzrosły.

Lloyd powiedział, że każdy region Nowej Zelandii odnotował wzrost cen ofertowych. W roku poprzedzającym październik ceny ofertowe Manawatu i Wanganui wzrosły o 35,1 procent do 630 000 USD, co jest najwyższym wzrostem w kraju.

Ceny ofertowe Hawke’s Bay są na drugim miejscu z 33,9 procentowym wzrostem do 817 600 USD.

READ  Fryzjerzy odeszli dzisiaj, jutro... spodziewane jest masowe zamknięcie salonu w Auckland

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top