Chcesz mieszkać na Marsie? Tak może być

Chcesz mieszkać na Marsie?  Tak może być

Chociaż wszyscy jesteśmy na tej samej planecie, każda osoba ma wyjątkową egzystencję. Wiele z tego jest zakorzenionych w miejscu, w którym mieszkasz, w tym w kulturze, klimacie i środowisku. Samo podróżowanie w inne miejsce otwiera zupełnie nowe doświadczenie od tego, które już znasz.

chociaż Powrót ludzi na księżyc Jeszcze wiele lat i podróż na Marsa dalej, są sposoby na sprawdzenie naszej chęci do życia i pracy na innej planecie.

Pasjonuje Cię upewnienie się, że ludzkość dotarła na Marsa? Oto Twoja szansa na pomoc.

Aplikuj, aby zostać członkiem załogi w Pierwsza symulacja NASA życia na Marsie przez rok. Możesz być jedną z czterech osób, które mieszkają i pracują w habitacie zwanym Mars Dune Alpha w NASA Johnson Space Center w Houston.

Symulacja misji na Ziemi przed udaniem się na Czerwoną Planetę może pomóc NASA rozwiązać wszystkie problemy.

Jak dowiedzieliśmy się od robotów odkrywców, takich jak Wytrwałość, Mars przedstawia trudną granicę. Zespół Perseverance na Ziemi ma wyobrażenie, dlaczego sonda nie powiodła się podczas próby pobrania próbki z powierzchni Marsa w zeszłym tygodniu: Skały zawaliły się pod naciskiem.

dawno temu

Przywitaj się z oryginalnymi „Ice Road Truckers”, którzy mieli przed sobą długą drogę i krótki czas, aby się tam dostać. Mamuty pokonywały kiedyś w swoim życiu ogromne odległości, pokonując równowartość prawie dwukrotnego obwodu Ziemi.

Analiza 17-tysięcznego ciosu ujawniła ten zaskakujący fakt, między innymi wgląd w życie mamutów. Zwierzęta miały dobry powód, by odbywać tak długie podróże: od tego zależało ich przetrwanie.

Mamut z kłami kłami zmarł w wieku 28 lat, informacje z analizy Ujawniła możliwą przyczynę swojej straty.

misja krytyczna

Ptaki przelatują nad odsłoniętym korytem starożytnej rzeki Paraná podczas suszy w Rosario w Argentynie.
Nasza planeta ociepla się szybciej niż wcześniej sądzono, a okno się zamyka, aby uniknąć katastrofalnych zmian, które zmieniłyby życie, jakie znamy, według W tym tygodniu opublikowano raport historyczny przez Międzyrządowy Zespół ONZ ds. Zmian Klimatu.
Gdy szybko zbliżamy się do globalnego progu temperatury 1,5°C, naukowcy zidentyfikowali Sprawca ograniczenia: metan.
Niewidzialny, bezwonny gaz ma w krótkim czasie moc grzewczą ponad 80 razy większą niż dwutlenek węgla. Jego stężenie w naszej atmosferze jest teraz wyższe niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 800 000 lat. Redukcja Zależność od paliw kopalnych i emisji metanu Decydujący.

jesteśmy rodziną

wcześnie 1000-letni grób w Finlandii może należeć do osoby niebinarnejWedług nowego badania. Naukowcy doszli do tej hipotezy po przeprowadzeniu analizy genetycznej kości wydobytej z grobu.

Grobowiec odkryto po raz pierwszy w 1968 roku. W tamtym czasie badacze wierzyli, że należał on do kobiety-wojownika, ponieważ w grobowcu znajdowała się biżuteria i odzież kobieca, a także oryginalny miecz. Ten wyszukany pochówek wskazuje, że dana osoba była bardzo szanowana w swojej społeczności.

READ  Słońce jest potencjalnie zaskakującym źródłem

Odkrycia sugerują, że koncepcja tożsamości niebinarnej — kiedy osoba nie jest ani mężczyzną, ani kobietą — mogła istnieć w średniowiecznej Europie.

Łagodny dinozaur!

To artystyczna wizja przerażającego pterodaktyla.
Naukowcy ogłosili odkrycie Przerażający „smok”, który przeleciał nad Australią Miliony lat temu zasiał grozę w sercach młodych dinozaurów.

Ma rozpiętość skrzydeł około 30 stóp (7 metrów) i był kiedyś największym latającym gadem w Australii.

W północno-zachodnich Chinach odkryto również dwa nowe typy dinozaurów, a stworzenia były bardzo ogromne Prawie wielkości płetwala błękitnego.

Jeden oszacowano na ponad 20 metrów (65,6 stopy), a drugi na 17 metrów (55,77 stopy). Płetwal błękitny ma długość od 23 do 30 metrów (75 do 98 stóp). Te olbrzymy o długich szyjach chodziły po Ziemi od 120 do 130 milionów lat temu.

odkrycia

Poznaj te nowe odkrycia:

— a 1900-letnia układanka Odkryli go robotnicy wykopujący główne źródło wody w północno-wschodniej Anglii.
– Botanicy znaleźli Nowa roślina mięsożerna Na wybrzeżu Pacyfiku. Chociaż nie jest to „mały sklep z terrorem”, ta roślina jest złą wiadomością dla pluskiew.
– Ta asteroida zbliżona do Ziemi posiada teraz Większa szansa na trafienie w Ziemię w ciągu 2300Chociaż wciąż jest bardzo mały. Nie martw się. Spójrz na to nowe Oszałamiający obraz świecących pierścieni z czarną dziurą Chociaż to.
Podoba Ci się to, co czytasz? Och, ale jest więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymać kolejną edycję Wonder Theory na swoją skrzynkę odbiorczą, przyniesioną przez autora CNN Space and Science Ashley Strickland, który znajduje cuda na planetach poza naszym Układem Słonecznym oraz odkrycia ze starożytnego świata.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *