Choroba zakaźna rozprzestrzenia się na Starym Mieście w Portland

Choroba zakaźna rozprzestrzenia się na Starym Mieście w Portland

Shigella rozprzestrzenia się poprzez kał. Objawy obejmują gorączkę, biegunkę i wymioty utrzymujące się od trzech do 10 dni.

PORTLAND, OR – Dla ludzi mieszkających na ulicach Starego Miasta w Portland dbanie o czystość to praca na pełny etat, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Pod koniec ubiegłego tygodnia Departament Zdrowia hrabstwa Multnomah wydał ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego po wykryciu rosnącej liczby przypadków shigelli na Starym Mieście, w tym wśród osób mieszkających na zewnątrz i w schroniskach.

Shigella to wysoce zaraźliwa choroba przenoszona przez kał. Objawy obejmują biegunkę, gorączkę, skurcze żołądka, a czasami wymioty i mogą utrzymywać się od trzech do 10 dni.

„Święta spędziłem w szpitalu Providence. To nie jest gra” – powiedział Michael Lynn Moreland Jr., który po wizycie w ośrodku detoksykacyjnym odkrył, że ma pozytywny wynik na obecność Shigelli.

„Kiedy poszedłem do Fora Health, nie mogłem zatrzymać jedzenia. To obrzydliwe, ale pobrudziłem sobie ubranie. To obrzydliwe. Do tego stopnia, że ​​nie byli do tego przygotowani medycznie” – powiedział Moreland Jr. Został wysłany do szpitala, gdzie spędził pięć dni, łącznie z Bożym Narodzeniem.

„Nie mogłem nawet opuścić pokoju, ponieważ było to zaraźliwe” – powiedział.

Władze hrabstwa zachęcają mieszkańców i osoby pracujące na Starym Mieście do częstego mycia rąk i zdejmowania butów przed wejściem do domu lub namiotu. „Albo po prostu podziel się papierosem z kimś, kogo nie znasz” – powiedział Moreland Jr. „Dzielenie się waporyzatorem, jeśli zawiera odchody i połknięcie go, powoduje infekcję”.

READ  Objawy COVID różnią się w zależności od stanu szczepień: Badanie Zdrowia ZOE

POWIĄZANE: Z raportu hrabstwa Multnomah wynika, że ​​w 2022 r. umrze ponad 300 bezdomnych

Kiedy we wtorek załoga KGW była na Starym Mieście, zastała kilku bezdomnych chorych z podobnymi objawami. Ricky, który twierdził, że jest bezdomny od lat, od kilku dni cierpi na wysoką temperaturę, zmęczenie i wymioty. Jade Elliott, kolejna bezdomna osoba, opisała swoje objawy.

„Wymiotowałbym i poszedł do łazienki” – powiedział Elliott.

„Ludziem na zewnątrz jest ciężko, gdy nie ma dostępu do czystych łazienek” – powiedział Moreland Jr.

Jednym ze sposobów, w jaki bezdomni starają się zachować czystość, jest udanie się do hrabstwa Behavioral Health Resource Centre na rogu Southwest 9th Avenue i Harvey Milk Street. Okręgowe parkingi samochodowe przy Northwest 5th Avenue i Glisan Street na Starym Mieście, gdzie pracownicy pomocy społecznej rozdają bilety osobom chcącym skorzystać z usług sanitarnych centrum zasobów.

„Jedź tam, żebyś miał zdrowe miejsce, w którym możesz na chwilę skopać sobie tyłek” – powiedział bezdomny mężczyzna opuszczający ciężarówkę we wtorek rano.

Jest to usługa, na której polega wiele osób. „Biorę prysznic. Staram się kupić nowe skarpetki i utrzymywać czystość na tyle, na ile to możliwe” – powiedział Elliot.

READ  Argentyna, Nepal i inne kraje odnotowują szybki wzrost przypadków takich jak Indie

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podaje, że shigella powoduje każdego roku około 450 000 infekcji w Stanach Zjednoczonych. W grudniu zgłoszono dotychczas 45 przypadków w hrabstwach Waszyngton, Clackamas i Multnomah.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły, że większość szczepów zazwyczaj przedostaje się na obszary przez powracających podróżnych z zagranicy lub za pośrednictwem portali społecznościowych o charakterze seksualnym, dlatego też Shigella wśród osób doświadczających bezdomności jest zjawiskiem nienormalnym. Niestety, gdy Shigella rozprzestrzenia się w społecznościach bezdomnych, które mają ograniczony dostęp do higieny i urządzeń sanitarnych oraz bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, rozprzestrzenia się łatwiej.

Jeśli podejrzewasz, że masz infekcję Shigella, zalecamy wykonanie badania w lokalnej klinice. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, władze hrabstwa stwierdziły, że podczas rekonwalescencji będziesz mógł zakwaterować się w hotelu za darmo.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *