Chris Hemsworth dokonuje zmiany stylu życia po ostrzeżeniu o ryzyku choroby Alzheimera

Chris Hemsworth dokonuje zmiany stylu życia po ostrzeżeniu o ryzyku choroby Alzheimera

Chris Hemsworth zmienił swój styl życia, aby priorytetowo potraktować zdrowie mózgu, gdy dowiedział się, że jest w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju choroby Alzheimera.

Aktor Thora odkrył dzięki testom genetycznym w swoich filmach dokumentalnych „Limitless”, że ryzyko wystąpienia choroby zwyrodnieniowej jest od 8 do 10 razy wyższe niż przeciętne, w wyniku czego dokonał szeregu zmian w swoim codziennym życiu i rutynie.

„Teraz wprowadzam więcej izolacji do swojego życia” – powiedział Men’s Health.

„Zawsze dość konsekwentnie wywiązywałam się z moich obowiązków związanych z ćwiczeniami, ale ostatnio naprawdę poczułam, jak ważne jest poświęcenie trochę czasu dla siebie bez żadnego dźwięku ani zewnętrznej stymulacji i wygospodarowanie czasu na bezruch”.

40-letni aktor, który ma 11-letnią córkę Indię i dziewięcioletnich synów bliźniaków Tristana i Sashę z żoną Elsą Pataky, znajduje czas na włączenie do swojego dnia zajęć uważności.

„Robię dużo medytacji i ćwiczeń oddechowych, szczególnie podczas zabiegów w saunie i łaźni lodowej” – powiedział.

„Moja ulubiona praktyka uważności wynika z oddawania się aktywnościom fizycznym, które pozwalają mi być w pełni obecnym i zmuszają mnie do wyjścia z głowy do ciała, zwłaszcza podczas surfowania”.

Chris priorytetowo traktował dobry sen i przestrzeganie „konsekwentnej” rutyny pójścia spać.

„Mam bardziej konsekwentne podejście do snu” – powiedział. „Staram się trzymać z daleka od ekranów na godzinę przed pójściem spać, a czytanie przez większość nocy zdecydowanie pomaga. Dodatkowo skupiam się na tym, aby nie rozłączać się z każdą myślą i nie być hałasem watcher, jeśli to możliwe, po prostu Cofnij wewnętrzne pogawędki.

Aktor Ekstrakcji również zmienił swój plan ćwiczeń.

Wyjaśnił: „Moja waga ulega dużym wahaniom ze względu na różne role, a także moje własne zainteresowania polegające na rzucaniu wyzwanie mojemu ciału na różne sposoby.

„Podnoszę mniejsze ciężary niż kiedyś i wykonuję więcej treningów cardio i wytrzymałościowych, które zdecydowanie wolę od ciężkich sesji kulturystycznych”.

READ  Pesky Pete - gość, który nęka pacjentów w Dunedin Wildlife Hospital

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *