Co mówi nam epidemia na kampusach uniwersyteckich

Epidemia grypy na kampusach uniwersyteckich prawdopodobnie wskazuje na: Zły sezon grypowy przed nami, Jednak eksperci twierdzą, że nieprzewidywalna natura wirusa grypy oznacza, że ​​jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć na pewno, jak rozwinie się ten sezon.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom są Obecnie badam Wybuch epidemii grypy na Uniwersytecie Michigan, gdzie co najmniej 528 studentów i studentek Od 6 października uzyskała pozytywny wynik testu na grypę. University of Florida, Florida State University, Rowan University w Glassboro, NJ oraz Uniwersytet Rhode Island W tym miesiącu obserwuje się również gwałtowne tendencje wzrostowe w przypadkach grypy na kampusach.

W skali kraju wskaźnik zarażenia grypą jest niski i wynosi 0,3 procent, ale gwałtownie rośnie 37 procent na Uniwersytecie Michigan. Według dyrektora medycznego szpitala ds. pogotowia ratunkowego, dr Alexa Ho, wskaźnik dodatni w Tallahassee Memorial HealthCare, gdzie znajduje się Florida State University, wynosi około 30 procent. Jednak z dala od tych uniwersytetów liczba zachorowań na grypę w całym stanie utrzymuje się na niskim poziomie zarówno w Michigan, jak i na Florydzie.

Nic dziwnego, że epidemie grypy na początku sezonu zaczynają się na kampusach uniwersyteckich, biorąc pod uwagę ich społeczny charakter, powiedziała Alicia Budd, epidemiolog z oddziału ds. grypy w Centers for Disease Control and Prevention. Różnica w tym roku, powiedziała, polega na tym, że „ Nie widziałem żadnej aktywności grypy Porozmawiajmy o tym od marca 2020 r.”

Wirtualne zatrzymanie rozprzestrzeniania się grypy Kiedy wybuchła pandemia Covid-19, podjęto środki łagodzące, takie jak zamknięcia, ukrywanie i dystans społeczny. Nie tylko powstrzymują one rozprzestrzenianie się Covid, ale także powstrzymują rozprzestrzenianie się innych wirusów układu oddechowego, takich jak grypa.

Jak powiedział Budd, sezon grypowy w USA zwykle zaczyna się w październiku, ale szczyt osiąga dopiero od grudnia do lutego. Dodała, że ​​pomimo wzrostu liczby przypadków „aktywność kraju jest nadal niższa niż to, co widzieliśmy o tej porze roku w 2019 roku”.

READ  10 doradców naukowych ostrzega, że ​​wariant delta Covida „złapie każdego, kto nie miał zawału serca”

„Na całym świecie aktywność grypy pozostaje niska, chociaż powoli, ale stale rośnie” – powiedział Budd. „Idziemy do tej pory roku na półkuli północnej, gdzie jest chłodniej, a ludzie są bardziej w pomieszczeniach i gdzie tradycyjnie obserwujemy wzrost naszej aktywności oddechowej. Możesz to połączyć ze zmianą miejsca, w którym byliśmy rok temu o tej porze , gdzie na całym świecie wprowadzono więcej surowszych środków dotyczących środków Covid, takich jak ograniczenia podróży i ukrywanie się, a teraz są one znoszone w różnym stopniu”.

Ogólny wskaźnik pozytywnych wyników dla zeszłorocznego sezonu grypowego wyniósł 0,15%, w porównaniu do około 17% rok wcześniej, CDC . dane oglądać. ten wskaźnik hospitalizacji Był również znacznie niższy, wynoszący 0,8 na 100 000 przypadków, w porównaniu do 66,2 na 100 000 w poprzednim sezonie.

Zła rasa plus niski wskaźnik szczepień

Jak dotąd w tym roku 90 procent przypadków grypy to szczep H3N2, według Centers for Disease Control and Prevention.

To szczep, który może sygnalizować nadchodzący sezon grypowy, powiedział Hu.

„Większość przypadków grypy będzie nieskomplikowana – nie będziesz się dobrze czuł” – powiedział Hu. „Ale widzieliśmy, że w latach, gdy krążył H3N2, mieliśmy wyższy wskaźnik hospitalizacji i zgonów”.

Ostatni raz H3N2 był szczepem dominującym Sezon grypowy 2017-2018, kiedy w Stanach Zjednoczonych odnotowano 710 000 hospitalizacji związanych z grypą i 52 000 zgonów związanych z grypą, był najgorszy od 2009 pandemia grypy H1N1. Sezon grypowy 2017-2018 również rozpoczął się na początku listopada i był jednym z najdłuższych sezonów grypowych w ostatnich latach.

Zauważył również, że H3N2 ma tendencję do mutacji szybciej niż inne szczepy grypy. Powiedział, że tegoroczna szczepionka przeciw grypie obejmuje wersję H3N2, ale „istnieje możliwość, że zmieni się na tyle, aby szczepionka była mniej skuteczna”. – Jeszcze nie wiemy.

READ  Ten mózg pozostał nienaruszony w skamielinie sprzed 310 milionów lat

Nie oznacza to, że ludzie powinni zrezygnować ze szczepień przeciwko grypie. Na Uniwersytecie Michigan, jak dotąd 77 procent przypadków dotyczyło nieszczepionych studentów, co, jak powiedział, przyczynia się do wybuchu epidemii. Powiedział, że podczas gdy w tym roku wiele osób jest zaszczepionych przeciwko Covidowi, mniej osób dostaje szczepionki przeciw grypie.

Istnieje jednak możliwość, że dominujący szczep może się zmienić.

„Chociaż dominującym szczepem, który obserwujemy w tej chwili, jest H3N2, może to nie być cały sezon” – powiedział Budd. „Grypa robi niezwykłe rzeczy przez cały czas i widzieliśmy przypadki, w których epidemie na początku sezonu nie wskazują na stres panujący w sezonie”.

Na razie wydaje się, że epidemie grypy zostały powstrzymane na kilku uniwersytetach, co sprawia, że ​​jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć, jak przebiegnie tegoroczny sezon grypowy.

„W tej chwili nie wiadomo, jak to się stanie” – powiedział dr Neha Vyas, lekarz medycyny rodzinnej w Cleveland Clinic. „W ciągu najbliższych kilku miesięcy, a teraz, gdy ludzie wyjeżdżają na wakacje i coraz więcej mieszają, będzie to wielki test”.

Nieprzerwany Zdrowie NBC zatrudnienie Świergot & Portal społecznościowy Facebook.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top